MicroStrategy Bitcoin alımında ısrarcı!

MicroStrategy Bitcoin

MicroStrategy Bitcoin alımında ısrarcı!

ABONE OL 

En son 29 Kasım tarihinde Bitcoin satın alan MicroStrategy yeniden Bitcoin satın aldı. Bu alımla birlikte şirketin elindeki Bitcoin sayısı 122.478’e yükseltti.

MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Ediyor

Bitcoin satın almasıyla birlikte tüm kripto para piyasasının dikkatini çeken MicroStrategy, bir kez daha Bitcoin satın aldı. Yapılan son alımda 57.477 dolar ortalama fiyatıyla 1.434 Bitcoin satın alan şirket toplamda 82.4 milyon dolar ödeme yaptı.

Şirket 29 Kasım tarihinde 59.187 dolar ortalama fiyattan 414.4 milyon dolar ödeyerek 7.002 Bitcoin satın alındığını açıklamıştı.

MicroStrategy Bitcoin
MicroStrategy Bitcoin alımında ısrarcı!

MicroStrategy CEO’su: Çin Trilyon Dolarlık Hata Yaptı

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Çin’in Bitcoin madencilerine uyguladığı yaptırımlarla ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında Çin’in ”trilyon dolarlık” bir hata yaptığını ifade etti:

”Çin, Bitcoin’de %50 pazar payına sahipti ve yılda 10 milyar dolar kazanıyorlardı. Yıldan yıla %100 büyüyen bir iş yapıyorlardı. Ardından hükümet bunun üzerine çöktü ve tüm endüstriyi Çin’den dışarı attı. Bitcoin’in büyüme hızı göz önüne alındığında, bunun Çin için trilyon dolarlık bir hata olacağını düşünüyorum.”

Bitcoin fiyatının da bu seviyelerine gerilemesinde Çin’in yapmış olduğu bu hamlenin etkisi oldukça büyük. Saylor, Bitcoin fiyatının bu seviyelere kadar gerilemesiyle ilgili ”Batılı yatırımcılar için harika bir fırsat” ifadesini kullandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir