Apple, filmlerde kötü karakterlere iPhone kullandırmıyor

   Apple, filmlerde kötü karakterlere iPhone kullandırmıyor

  Ünlü yönetmen Rian Johnson, Apple firmasının filmlerdeki kötü karakterlerin iPhone kullanmasına izin vermediğini belirtti.

  Oscar adayı Amerikan polisiye-komedi filmi Bıçaklar Çekildi filminin devamını çekmeye hazırlanan yönetmen, filmi hakkında küçük bir spoiler verdi.

  Daniel Craig ve Chris Evans’ın başrol olduğu Knives Out  filmi, 294 milyon dolarlık gişeyle büyük bir başarı sağladı. Aynı zamanda en iyi orjinal senaryo dalında Oscar’a aday gösterilmesinden sonra devam filminin çekileceği açıklandı.

  Filmin 46 yaşındaki yönetmeni Rian Johnson, teknoloji devi Apple’ın filmlerdeki kötü karakterlerin iPhone kullanırken görülmesine karşı çıktığını belirtti.

  Vanity Fair’e açıklamalarda bulunan Johnson şu açıklamaları yaptı:

  “Bunu söylemeli miyim bilmiyorum ama ayıp bir şey olmadığını düşünüyorum. Apple, filmlerde iPhone kullanılmasına karşı değil ancak kötü karakterlerin kamera önünde iPhone kullanmasına müsade etmiyor.”

  Şirketin sinemaseverlerin gözünde kötü bir imajı olmasını istemeyen Apple, özellikle çok izlenen filmlerde bu politikayı uyguluyor.

  2019’un en çok satan telefonu iPhone XR oldu

  iPhone XR, 2018 yılının Eylül ayında düzenlenen Apple etkinliği ile tanıtılmıştı. 2019’un en çok satan telefonu iPhone XR oldu. 2018 yılında 23.1 milyon adet, 2019 yılında ise 46.3 milyon adet sattı. Toplamda 69 milyon adetten fazla satan iPhone XR modelini 2019’da tanıtılan iPhone 11, 37.3 milyon adetle takip ediyor.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

   

  İlginizi çekebilir

  LG Q51 tanıtıldı! İşte özellikleri

  Milyarder iş adamı ilk kez akıllı telefon kullanmaya başladı

  Xiaomi’nin telefonları rekor üstüne rekor kırıyor

  İlginizi Çekebilir

  5 Yorumlar

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir