Apple eski model iPhone sahiplerine para ödeyecek

 Apple eski model iPhone sahiplerine para ödeyecek

Apple uzun zamandır telefonlarını yavaşlatma iddialarıyla karşı karşıya kalıyordu. Bazı kullanıcılara göre Apple eski model iPhone modellerini yavaşlatıyordu. Bu iddialar karşısında Apple suçlu bulundu ve eski model iPhone sahibi kullanıcılarına talep etmeleri halinde 25 dolar ödeme yapmaya karar verdi. Apple eski model iPhone sahiplerine para ödeyecek.

Bahsi geçen modeller iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone SE olarak açıklandı. Bu modellere sahip olan kişiler Apple’dan 25 dolar talep etme haklarına sahip oldukları açıklandı. Bu karar Apple’a 500 milyon dolara mal olacak.

Şikayetler Artınca Karar Ardından Geldi

Sahip oldukları iPhone modellerinin yavaşlatıldığını iddia eden ve Apple‘ı tüketici avukatlarına şikayet eden kullanıcılar bu kararın alınmasında etkin rol oynadı. Apple tüketici avukatlarıyla uzlaştı ve belirtilen modelleri kullanan kullanıcılarına ödeme yapmaya karar verdiğini açıkladı.

Apple eski model iPhone sahiplerine para ödeyecek. iOS 10.2.1 ve üstü sürümleri çalıştıran iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone SE ödeme alacak modeller arasında yer alıyor. Apple yavaşlatma iddialarıyla daha öncede karşı karşıya kalmıştı. O zaman ise batarya değişim programı başlatmış, garantisi devam eden modellerin bataryaları ücretsiz değiştirilmişti. Garantisi bitmiş olan kullanıcılarda indirimli olarak batarya değiştirme imkanına sahip olmuştu.

 

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Apple, filmlerde kötü karakterlere iPhone kullandırmıyor

Shazam ve Apple Music’ten işbirliği

Milyarder iş adamı ilk kez akıllı telefon kullanmaya başladı

İlginizi Çekebilir

2 Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir