Instagram Windows versiyonuna büyük yenilik!

   Instagram Windows versiyonuna büyük yenilik!

  Instagram, Windows 10 uygulamasında önemli değişiklikler yapıyor. Uzun zamandır beklenen bir özelliği uygulamaya entegre ederken önemli bir özelliği de kaldırıyor.

  Instagram, Windows uygulamasını Progressive Web App (PWA) uygulamasına çevirdi. Yeni haliyle Instagram uygulaması daha doğal bir mobil uygulama izlenimi vererek kullanımı kolaylaştırıyor.

  Windows versiyonuna getirilmesi uzun zamandır beklenen ve sonunda gelen özellik ise direkt mesaj özelliği. Ancak uygulamadan kaldırılan özellik de yeni gelen kadar önemli bir özellik. Uygulamanın Windows versiyonundan kaldırılan özellik ise profile gönderi yükleme özelliği.

  Uygulama PWA’ya dönüştükten sonra daha sık güncellenme alacağı düşünülüyor.

  PWA özelliği, özel bir kodlama tekniğiyle yazılmış uygulamalara verilen bir isimdir. Web sitelerin ve masaüstü uygulamaların bir mobil uygulama gibi kullanılabilmesini sağlar. Aynı zamanda PWA özelliği uygulamayı çevrim dışıyken de erişimi mümkün kılan bir teknolojidir.

  Uygulamanın daha sık güncelleme alacak olması da PWA özelliğiyle direkt alakalı. Çünkü mobil uygulamalara yapılan yeniliklerin web sitesine oranla PWA’ya uyarlamanın daha kolay olduğu biliniyor.

  Ancak tüm bunlara rağmen Instagram, hala bazı konularda eksiklik yaşıyor. Bu konuların başında ise hala bir iPad uygulaması olmaması. Üçüncü taraf uygulamalarla iPad’den erişim sağlanabilen uygulamanın hala iPad’e özel, resmi bir uygulaması bulunmamakta.

   

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

   

  İlginizi çekebilir

  iPhone 6S ve iPhone 11 Pro Max hız karşılaştırması (Video)

  Oppo, Apple Watch’a rakip bir akıllı saat yapıyor

  Apple, filmlerde kötü karakterlere iPhone kullandırmıyor

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir