Apple dördüncü çeyrek raporunu açıkladı! Müthiş kâr

Apple dördüncü çeyrek raporu

Apple dördüncü çeyrek raporunu açıkladı! Müthiş kâr

ABONE OL 

Apple, son çeyrek raporunu açıkladı. Bu raporlar birlikte şirketin elde ettiği müthiş kâr da gözler önüne serilmiş oldu.

Apple Dördüncü Çeyrek Verileri!

Apple, her yılın eylül ayında iPhone modelleri duyurduğu için kendisi için ilk çeyrek dönemini eylül ve aralık arasındaki dönem olarak nitelendiriyor. Temmuz ve eylül arasındaki dönem ise Apple için son çeyrek sayılıyor.

Apple dördüncü çeyrek raporunu geçtiğimiz gün duyurdu. Bu rapora göre şirket bu dönemde 90.1 milyar dolar gelir elde etti. Bu gelirin 20.7 milyar dolarlık kısmının ise kâr olduğu açıklandı. Bir önceki dönemde 83.4 milyar dolar gelir, 20.6 milyar dolar kâr elde edilmişti.

Apple dördüncü çeyrek raporunu açıkladı!

Apple’ın sunmuş olduğu abonelikler sayesinde de ciddi bir gelir elde ettiği ve 900 milyonu aşkın aboneye sahip olunduğu açıklandı.

Apple CEO’su Tim Cook, dördünce çeyrek raporu için şu ifadeleri kullandı:

Bu çeyreğin sonuçları, Apple’ın müşterilerimize, inovasyon arayışına ve dünyayı bulduğumuzdan daha iyi bırakmaya olan bağlılığını yansıtıyor. Şimdiye kadarki en güçlü kadromuzla tatil sezonuna girerken, yaptığımız her eylemde ve aldığımız her kararda değerlerimizle öncülük ediyoruz. Çevreyi korumaya, kullanıcı gizliliğini güvenceye almaya, erişilebilirliği güçlendirmeye ve insanlığın tüm yaratıcı potansiyelini ortaya çıkarabilecek ürün ve hizmetler yaratmaya derinden kararlıyız.

iPhone USB-C Portuyla Gelecek!

Apple Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, yaptığı açıklamada Apple’ın istemeyerek de olsa USB-C kullanmaya başlayacağını açıkladı. Wall Street Journal’a konuşan Joswiak, USB-C girişli iPhone için tarih vermedi.

Ancak Avrupa Birliği’nin geçtiğimiz günlerde aldığı kararı üstü kapalı bir şekilde eleştirdi. Joswiak, Apple’ın USB-C girişi kullanmaya başlamasıyla ciddi bir elektronik atık oluşacağını da ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir