Instagram güncel kullanıcı sayısını açıkladı

Instagram güncel kullanıcı sayısı

Instagram güncel kullanıcı sayısını açıkladı

ABONE OL 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Instagram‘ın kullanıcı sayısı açıklandı. Çatı şirketi Meta tarafından açıklanan verilerle birlikte merakla beklenen bir veri daha öğrenilmiş oldu.

Instagram Güncel Kullanıcı Sayısı!

Dünyanın en çok kullanılan ve en popüler sosyal medya uygulamalarından olan Instagram’ın güncel kullanıcı sayısı Meta tarafından açıklandı. Meta’nın açıklamasına göre Instagram güncel kullanıcı sayısı 2 milyar olarak açıklandı. Bu da dünya nüfusunun yüzde 25‘inin Instagram kullanıcısı olduğu anlamına geliyor. 2018 yılındaki Instagram kullanıcı sayısı 1 milyar olarak açıklanmıştı.

Her geçen gün yeni bir özellik duyuran ve kullanıcılarını daha çok platformda tutmaya çalışan Instagram, son olarak NFT paylaşım özelliğini duyurmuştu.

Meta’nın açıklamasında şirketin geliri de açıklandı. Meta, 2022 yılının üçüncü çeyreğinde 22.7 milyar dolar gelir, 4.3 milyar dolar kâr elde etti.

Instagram dışında diğer platformların da kullanıcı sayılarını açıklayan Meta’nın verileri şöyle:

  • Facebook: 2.96 milyar
  • WhatsApp: 3.71 milyar
Instagram güncel kullanıcı sayısını açıkladı

Meta, NFT Paylaşım Özelliğini Duyurdu

Facebook ve Instagram’ın bağlı olduğu Meta isimli tepe şirketi, NFT entegrasyonu için yeni bir adım attı. Bu adım ile birlikte ABD’deki Facebook ve Instagram kullanıcıları NFT’lerini paylaşabilecekler. Bu sayede NFT pazarının da hareketlenmesi bekleniyor.

Facebook ve Instagram kullanıcıları cüzdanlarını hesaplarına entegre edebilecekler. Daha sonra ise sahip oldukları NFT’leri takipçileriyle paylaşabilecekler. Yapılan duyuru:

Bugün ABD’de Facebook ve Instagram’daki herkesin artık cüzdanlarını bağlayabileceğini ve dijital koleksiyonlarını paylaşabileceğini duyuruyoruz. Bu, insanların sahip oldukları dijital koleksiyonları hem Facebook hem de Instagram’da çapraz paylaşma olanağını içeriyor. Ek olarak Instagram’da dijital koleksiyonların bulunduğu 100 ülkedeki herkes artık bu özelliğe erişebilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir