Amazon hisseleri 3 bin doları aştı! Bezos 4 günde 6 milyar dolar kazandı

   Amazon hisseleri 3 bin doları aştı! Bezos 4 günde 6 milyar dolar kazandı

  Dünyanın en önemli e-ticaret ve bulut bilişim şirketi Amazon borsada büyük paralar kazanıp kazandırmaya devam ederken Amazon hisseleri, rekor bir seviyeye ulaştı ve dört için içerisinde kademeli olarak yüzde 12 değer kazandı. Şirketin borsada böyle değer kazanması ise Jeff Bezos’a 6 milyar dolar para kazandırdı.

  Amazon halihazırda dünyanın en değerli 3 şirketinden biri ve Jeff Bezos son 1 yıldır yapılan tüm listelerde dünyanın en zengin insanı olarak karşımıza çıkıyor.

  Jeff Bezos ve Amazon şirketinin başarı hikayesi için tıklayın.

  Jeff Bezos’un serveti öyle seviyelere ulaştı ki birkaç yıl içinde milyarder ünvanından trilyoner ünvanına erişmesi ve dünyanın ilk trilyoneri olması bekleniyor. Bezos, son değer kazancından sonra yaklaşık 166 milyar dolarlık kişisel servetin sahibi oldu.

  Amazon ise yaklaşık 1,5 trilyon dolar değer ile Apple, Microsoft ve Google’ın çatı şirketi Alphabet gibi şirketlerin arasında yer almaya devam ediyor.

  Amazon hisseleri 3 bin doları aştı

  Şirket dört gün boyunca en yüksek 3.040 dolardan işlem görerek piyasa değeri olarak 1,5 trilyon doları geçti. Veriler NASDAQ tarafından kaydedildi.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir