Youtube reklam politikasında değişikliğe gitti! Artık daha fazla para kazandıracak

   Youtube reklam politikasında değişikliğe gitti! Artık daha fazla para kazandıracak

  Video ve canlı yayın platformu Youtube reklam politikasında yenilikler yaptı ve kullanıcılarına daha fazla para kazandırmayı amaçlayan yeni kararlar aldı.

  Youtube sosyal medya fenomenleri ve influencerlar için yeni bir para kaynağı oldu ve son zamanlarda kendi mesleğini bırakıp Youtuber mesleği adı altında Youtube platformuna içerikler üretmeye başladı. Buna gerekçe olarak ise Youtube platformunun reklamlar ve sponsorluklarla kolay bir para kazanma yöntemi olarak gösteriliyor. Youtube belli bir izlenme saati ve abone sayısından sonra video izlenmesi başına kullanıcılarına para ödüyordu ve Youtube’da abonesi ve izlenmesi yüksek olan şahıs ve kurumlar dışarıdan sponsorluklarla ayrıca para kazanıyordu. Tüm bunlara rağmen Türkiye Youtube platformundan en az para kazanan ülkelerden biriydi. Youtube yeni politikalarıyla beraber Türkiye’de de daha fazla para kazandırmayı amaçlıyor.

  Youtube reklam için barajı 10 dakikadan 8 dakikaya çekti

  Platformdaki videoların ortasına, başına ve sonuna reklam gelebilmesi için videoların 10 dakikadan uzun olması gerekiyordu ancak bu süre 8 dakikaya çekildi. Ayrıca reklamların nerelere geleceği de içerik üreticileri tarafından ayarlanabilir hale getirildi. Yani videonun sahibi reklamın hangi dakika ve hangi saniyede görüneceğini seçebilecek.

  Yeni kural içerik üreticilerine de sorumluluk yüklüyor çünkü izleyicileri reklamdan sıkmayıp daha iyi bir deneyim sunmak içerik üreticilerinin elinde. Yeni kurallarla beraber Youtube Türkiye’de nelerin değişeceğini hep beraber göreceğiz.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir