Zoom Bilgi Teknolojisi Yasası’nı ihlal etti!

   Zoom Bilgi Teknolojisi Yasası’nı ihlal etti!

  Çarşamba günü Yargıtay’da, görüntülü konuşma uygulaması Zoom Bilgi Teknolojisi Yasası’nın gizliliğini ihlal ettiğini iddia eden uygun bir mevzuatın oluşturulmasıyla Hint vatandaşları tarafından video konferans uygulaması Zoom kullanımı yasağı arayan bir dilekçe sunuldu.

  Bir Harsh Chugh tarafından açılan dilekçe, Zoom uygulamasında uygulamanın internet güvenliği eksikliğini iddia eden bir yasak aradı ve yazılım uygulamasının onu kullanan kişilerin gizliliği için bir tehdit oluşturduğunu ve ayrıca siber güvenliği ihlal ettiğini iddia etti.

  Zoom Bilgi Teknolojisi Yasası’nı ihlal etti!

  Dilekçe, Zoom uygulamasının güvenli olmadığını ve uçtan uca şifrelemesinin olmadığını ve Bilgi Teknolojileri Yasası, 2000 ve Bilgi Teknolojileri (Bilginin Önlenmesi, İzlenmesi ve Şifresinin Çözülmesi için Prosedür ve Güvenceler) Kurallarını, 2009’u ihlal ettiğini söyledi.

  Zoom CEO’su zaten kamuoyundan özür diledi ve uygulamanın dijital olarak güvenli bir ortam sağlama konusunda hatalı olduğunu kabul ettiğini söyledi.

  Chear, yaptığı açıklamada, sürekli rapor edilen hack ve siber ihlal vakalarından endişe ettiğini söyledi. Suçlu yazılımların her geçen gün artan penetrasyonunun Hindistan’da sonuçlara yol açtığını belirtti. Dünyadaki çeşitli liderler tarafından gündeme getirildiği gibi vatandaşların haklarını korumak için standart bir düzenlemenin hayata geçirilmesi için bir yasaya ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir