Twitter, yanıt sınırlama özelliği test ediyor

   Twitter, yanıt sınırlama özelliği test ediyor

  Önemli mikro blog platformu olan Twitter, yanıt sınırlama özelliği test ediyor. Twitter tarafından bazı önemli kullanıcılara sunulan test imkanı ile tweet atma ekranında yeni bir bölüm oluşturuldu. Oluşturulan bölümde tweetlere yanıt verebilecek kişiler seçilebiliyor ve onun dışında kimseye tweete cevap verme yetkisi verilmiyor.

  Twitter, yanıt sınırlama özelliği test ediyor

  Geçtiğimiz Ocak ayında bir açıklama ile bu özelliği test edeceğini belirten şirket, yalnızca yanıtların sınırlanacağını, beğeni ve retweet özelliklerine herhangi bir sınırlama getirmeyeceğini açıkladı.

  Test edilen özelliğe göre atılan tweete yanıt vermesi için herkes, takip edilen kişiler ve etiketlenen kişiler seçilebiliyor. Seçilen kişiler dışında da kimse yanıt veremiyor.

  Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi test için seçilen Chicago Bulls resmi Twitter hesabının attığı tweete yalnızca bahsettiği kişiler yanıt verebiliyor.

  Twitter’ın yeni özelliğinin amacı ise uzun zamandır devam eden taciz ve kötü muamele sorunları. İnsanların tweetlerinin altına aşağılayıcı, küçümseyici ve hatta taciz edici yanıtlar verilmesini engellemek amacıyla atılan bu adım kitleler tarafından olumlu karşılandı.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir