Netflix’ten sinema ve televizyon çalışanlarına maddi destek

Netflix'ten sinema ve televizyon çalışanlarına maddi destek

Netflix’ten sinema ve televizyon çalışanlarına maddi destek

ABONE OL 

Netflix, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Sinema Televizyon Sendikası’yla ortak bir çalışma yürüterek COVID-19 salgınından olumsuz etkilenen sinema ve televizyon çalışanlarına maddi destek yapılması amacıyla önemli bir adım kararı aldığını açıkladı.

Netflix, İKSV ve Sinema Televizyon Sendikası’ndan ortak bir çalışma ile sinema ve televizyon çalışanlarına maddi destek

Pandemi yüzünden duran sektörde set çalışanlarının zor durumda kalmaması amacıyla Netflix’in yaptığı 4 milyon TL’lik katkı sonucunda kamera arkası çalışanlarının zor durumda kalması engellenecek.

Kamera, ışık, ses, sanat yönetimi, makyaj, kostüm tasarımı ve ulaşım birimlerinde çeşitli görevlerde çalışan sayısız çalışan için oluşturulan ödenek ise kişi başı 2.500 TL, toplamda ise 4 milyon TL.

İstanbul Film Festivali Direktörü Kerem Ayan, İKSV adına konuşurken “Sadece filmlerde görebileceğimizi düşündüğümüz günlerden geçerken, o filmleri izlememizi sağlayan Türkiye sinema ve televizyon sektörü çalışanlarına küçük de olsa bir yaşamsal katkı sağlayacak bu projeye dâhil olduğumuz için mutluyuz. Kamudan, özel sektöre herkesin Türkiye sinemasına destek için sektörel bir dayanışma içinde olması gereken bu dönemde İKSV olarak biz de Netflix’in maddi katkısı ve Sinema Televizyon Sendikası ile hayata geçirilen bu desteğin sinemamızın yeni dönemde üreteceği ve festivalimizde göstereceğimiz filmlerin üretimine katkı sağlamasını diliyoruz.” açıklamalarını yaptı.

Açıklamaya göre, Netflix şirketi, Mart ayında küresel çapta oluşan salgından etkilenen sektör çalışanlarına destek olmak amacıyla küresel bir girişim başlattığını duyurmuştu. Netflix Türkiye’nin 4 milyon TL tutarındaki katkısı da bu girişim kapsamında sağlanıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir