Netflix’ten abonelik iptalleri

   Netflix’ten abonelik iptalleri

  Çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix’ten abonelik iptalleri ile ilgili açıklama geldi. Gündemi şaşırtan bir hamle yapan şirket, bir süredir kullanılmayan hesapların aboneliklerini otomatik olarak iptal etmeye başladı.

  Alınan bu kararın şaşırtan kısmı ise uzun süre kullanılmasa da iptal edilecek olan aboneliklerin ücretlerini düzenli olarak ödüyor olması. Şirket halihazırda ücretlerini düzenli olarak ödeyen ancak uzun süredir platforma giriş yapmayan hesapları kapatıyor. Nedeni ise kendi içeriklerini izlemeyen kullanıcıların boş yere para ödemelerini engellemek.

  Netflix’ten abonelik iptalleri ile ilgili açıklama

  Şirket abonelik iptali için 1 senelik bir süre belirledi. İlk aşamada 1 sene boyunca hiçbir yapım izlememiş hesaplar kapatılacak. Hesaplar kapatılmadan önce de kullanıcılara mail yoluyla bilgi verilecek.

  Firmanın bir diğer güzelliği ise kullanıcıların hesaplarını kapatsa da verilerini silmemesi. Yani hesabınız Netflix tarafından kapatıldıysa korkmayın, izlediğiniz yapımlarda kaç bölüm izlediniz, nerede kaldınız gibi izleme geçmişiniz, beğenileriniz ve listeniz korunacak.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir