Yüklü Bitcoin alımlarına bir yenisi eklendi: 150 milyon dolar

 Yüklü Bitcoin alımlarına bir yenisi eklendi: 150 milyon dolar

Lider kripto para birimi Bitcoin, zirve fiyatının 7 bin dolar gerisindeyken yüklü bir alım yaşadı. Birçok kurumsal şirketin yeni yatırım gözdesi olan Bitcoin, bu defa Bitcoin madencilik şirketi Marathon Patent Group tarafından tercih edildi.

Yüklü Bitcoin Alımları Sürüyor

Marathon Patent Group, yaptığı açıklamada 31.135 dolar ortalama fiyatıyla toplamda 150 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Toplamda 4.813 Bitcoin alan Bitcoin madencilik şirketi, normal madencilerin aksine satış yapmak yerine yatırım amaçlı olarak Bitcoin satın aldı.

Bitcoin
Bitcoin

Yapılan bu yüklü alım NYDIG aracılığıyla gerçekleştirildi. Marathon Patent Group toplamda 2.560 madencilik cihazının olduğunu açıkladı ve günlük 1.5 ile 2 Bitcoin arasında üretim yapıldığını belirtti.

Marathon Patent Group CEO’su Merrick Okamoto alım ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

”Elimizdeki nakit parayı şimdi Bitcoin’e yatırım yapmak için kullanarak potansiyelimizi gerçeğe dönüştürdük. Ayrıca MicroStrategy gibi diğer ileri görüşlü şirketlere benzer şekilde öz kaynaklarımızın bir kısmını Bitcoin’de tutmanın ABD doları tutmaktan daha uzun vadeli bir strateji olacağına inanıyoruz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir