Tartışmalı isim Janet Yellen ABD Hazine Bakanı oldu

 Tartışmalı isim Janet Yellen ABD Hazine Bakanı oldu

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla isminden bir hayli söz ettiren eski FED Başkanı Janet Yellen, Joe Biden tarafından ABD Hazine Bakanı olarak tayin edildi. Kripto paralara olan yaklaşımı ile tepkileri çeken Janet Yellen‘ın yapacağı hamleler merakla bekleniyor.

Janet Yellen ABD Hazine Bakanı Oldu

Joe Biden 20 Ocak tarihinde ABD Başkanlık yemini etmesiyle birlikte göreve başladı. Kendi kabinesini kuran Biden, ABD Hazine Bakanlığı koltuğunu eski FED Başkanı Janet Yellen ismine verdi. Janet Yellen geçtiğimiz hafta kripto paralara yönelik eleştiriler yapmıştı.

Janet Yellen ABD Hazine Bakanı Oldu

Janet Yellen, ABD’nin terörizm finansmanı için kullanılan kripto paralardan haberdar olması gerektiğini ifade etmiş ve teknolojik finans yöntemlerinin terörizm finansmanı için kullanılmadığından emin olmak istediklerini belirtmişti.

Kripto para sektörünün büyümesinin de endişe verici olduğunu açıklayan Yellen şu ifadelerle açıklamalarına devam etmişti:

”Bence birçok kripto para en azından işlem anlamında, esas olarak yasadışı finansman için kullanılıyor ve bence kullanımlarını kısıtlayabileceğimiz yolları incelememiz ve kara para aklamanın bunlar aracılığıyla gerçekleşmediğinden emin olmamız gerektiğini düşünüyorum.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir