Youtube video kalitesini 480p çözünürlüğe düşürdü

   Youtube video kalitesini 480p çözünürlüğe düşürdü

  Avrupa Birliği’nin çağrısıyla veri akışını hızlandırmak isteyen Youtube, varsayılan video kalitesini 480p’ye düşürdüğünü resmen açıkladı.

  Korona virüsü salgını nedeniyle insanların evlerinde karantinaya girmesi, kendini dış dünyadan ve salgından izole etmesi sağlık açısından iyi yönde etkilese de bazı olumsuz sonuçları olmuştu. Bunlardan biri artan internet kullanımı nedeniyle küresel boyutta veri akışının yavaşlamasına neden olmasıydı.

  Gerekli tedbirlerin alınmaması durumunda küresel bir internet kesintisi yaşanabileceğini vurgulayan Avrupa Birliği, bir çağrıda bulundu. Çağrıda çok kullanılan ve internet akışının büyük çoğunluğunu kapsayan platformlara seslenildi. İnternet kullanımının yoğun olduğu platformlardan veri akışını hızlandırmak adına görüntü kalitelerinin düşürülmesini isteyen Avrupa Birliği, çağrısına çok geçmeden yanıt aldı.

  Youtube

  Youtube varsayılan video kalitesini düşürdü

  Önce Netflix sonra da Youtube çağrıya uyacağını belirtti. Şimdi de Youtube, gerekliliği yerine getirdiğini ve varsayılan video kalitesini 480p kaliteye düşürdüğünü açıkladı.

  Netflix de geçtiğimiz günlerde içeriklerinin kalitesini zorunlu olarak düşürdüğünü açıklamıştı.

  Karantina günlerinin ne kadar süreceği, insanların ne kadar süreyle evlerinde kalacağı henüz belli değilken, Facebook, Youtube, Apple, Amazon ve Netflix gibi şirketler ellerinden gelebilecek her türlü çağrıya kulak vereceklerini belirttiler.

  Korona virüsü hakkındaki diğer haberleri okumak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir