• 2 Temmuz 2020

PlayStation kullanıcılarını üzecek haber

 PlayStation kullanıcılarını üzecek haber

Sony, firmasının en önemli ürünü sayılan PlayStation için kullanıcılarını üzecek bir açıklama yaptı. Korona virüsü kapsamında görüntü kalitelerini düşüren Netflix ve Youtube platformlarının ardından PlayStation, konsol genelinde indirme hızını düşürme kararı aldı.

Geçtiğimiz günlerde bir çağrıda bulunan Avrupa Birliği küresel boyutta bir internet problemi yaşanmaması için popüler platformların internet hızlarını ve kalitelerini düşürmelerini istedi.

Yapılan çağrı sonucunda Apple, Amazon, Facebook, Netflix ve Youtube gibi platformlar çağrının arkasında olduklarını belirtti. Ardından Netflix ve Youtube sırayla varsayılan görüntü kalitelerini düşürdü.

Platformlar çağrıya karşılık verirken, talep edilen Avrupa kıtasını aşarak dünya genelinde bu politikayı uyguladıklarını açıkladı.

Netflix ve Youtube gibi zirve platformlar, bazı stream servislerinden sonra Sony de gereksiz internet trafiğinin azaltılması adına önemli bir karar aldı.

PlayStation

Sony, PlayStation için önemli bir karar aldı

Sony PlayStation sahipleri, artık indirecekleri oyunları internet hızına bağlı olarak istedikleri hızda indiremeyecek. Özetle şirket, PlayStation’ların indirme hızına kota koymuş durumda. Bu durum da indirmek istenen bir oyunun daha uzun sürelerde indirilmesini sağlıyor.

Sony, Netflix ve Youtube gibi platformlara nazaran bu kararını yalnızca Avrupa’ya uyguluyor. Dünya genelinde bu politikanın uygulanıp uygulanmayacağı henüz belli değil.

Multiplayer oyunlar hız düşüşünden etkilenmeyecek

Sony tarafından yapılan açıklamada ayrıca multiplayer oyunların hız düşüşünden etkilenmeyeceği özellikle belirtildi.

PS hakkındaki diğer haberleri okumak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir