YouTube ve Google geliri açıklandı

YouTube ve Google geliri

YouTube ve Google geliri açıklandı

ABONE OL 

Alphabet tepe şirketine bağlı olan YouTube ve Google‘ın 2021 yılının 4. çeyreğindeki gelirleri ortaya çıktı. Alphabet tarafından yayınlanan raporun detayları bir hayli dikkat çekiyor.

YouTube ve Google Geliri Karşımızda!

Dünyanın en popüler video platformu YouTube ve dünyanın en büyük arama motoru olan Google’ın 2021 yılı 4. çeyrek verileri Alphabet‘in raporunda göründü. Bu rapora göre Google, 2021 yılının son çeyreğinde 43.3 milyar dolar gelir elde etti. 2020 yılının aynı döneminde ise 31.9 milyar dolar gelir elde edilmişti.

YouTube ise 2021 yılının 4. çeyreğinde 8.63 milyar dolar gelir elde etti. 2020 yılının aynı döneminde ise 6.88 milyar dolar gelir elde etmişti. Tepe şirket olan Alphabet ise 2021 yılının son çeyreğinde 75.4 milyar dolar gelir elde etti. 2021 yılında ise 257.6 milyar dolar gelir elde etti. Şirketin 2020 yılındaki geliri 182.5 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

YouTube ve Google geliri açıklandı

Alphabet ve Google CEO’su Sundar Pichai konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Yapay zeka teknolojilerine yaptığımız derin yatırım, en önemli ürünlerimizde insanlar ve işletmeler için olağanüstü ve faydalı deneyimler sunmaya devam ediyor. Dördüncü çeyrekte, milyonlarca işletmenin gelişmesine ve yeni müşteriler bulmasına yardımcı olan reklamcılık işimizde devam eden güçlü bir büyüme, tedarik kısıtlamalarına rağmen Pixel telefonlarımız için üç aylık bir satış rekoru ve Bulut işimiz güçlü bir şekilde büyümeye devam etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.