YouTube Kids ülkemizde kullanıma açıldı!

 YouTube Kids ülkemizde kullanıma açıldı!

YouTube tarafından çocuklara özel geliştirilen ve filtrelenmiş içerikleri sunan YouTube Kids ülkemizde de kullanıma açıldı. Çocukların psikolojisini olumsuz etkileyecek içeriklere erişemeyecek olması sebebiyle sevindirici bir gelişme olarak kabul ediliyor.

YouTube Kids Ülkemizde!

YouTube kullanıcılarının bir kısmını çocuklar oluşturuyor. Ancak YouTube yüzlerce farklı kategoride içeriğin bulunduğu bir platform. Bu sebepten dolayı YouTube kullanan çocukların psikolojik olarak travma yaşamasının önüne geçmek adına YouTube tarafından YouTube Kids geliştirilmişti.

YouTube Kids, tamamen çocuklara yönelik içeriklerin bulunduğu, daha farklı bir arayüzle çocuklara hitap eden bir video platformu nihayet ülkemizde faaliyet göstermeye başladı. Dünya üzerinde milyonlarca aile tarafından kullanılan YouTube Kids ülkemizde de aynı hizmetleri sunacak. Çocukların ilgisini çekecek tüm kategoriler üzerinde ayrıca çalışma yapan YouTube’un ülkemizde de milyonlarca kullanıcıya kısa sürede ulaşması bekleniyor.

YouTube Kids ülkemizde kullanıma açıldı!

YouTube Alkış Özelliği İle Para Kazandıracak

Şu sıralarda test aşamasında olan özellikte, videonun altında bir ‘Alkışla‘ düğmesi görünecek, izleyici bu düğmeyle videoyu oluşturan içerik üreticisine tek seferlik 2, 5, 10 ya da 50 dolar değerinde bağış yapabilecek.

Super Chat özelliği ise izleyicilerin yine YouTube kullanıcılarına bir kereliğe mahsus ödeme yapmasını sağlayan bir özellik ve şimdilik yalnızca canlı akışlarda kullanılması planlanan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. İki özellikte de amaç içerik üreticisine direkt olarak destek olmak isteyen kullanıcının ödeme yapması olarak biliniyor.

Super Chat özelliği ve Alkış özelliği için kullanıcıların günde 500 dolar üst limit bulunuyor ve her iki özellikte elde edilecek gelirden yüzde 30 kesinti yapılacağı açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir