Twitter Türkiye şirketini kurdu

 Twitter Türkiye şirketini kurdu

Ülkemizde yürürlüğe giren Sosyal Medya Düzenleme yasası gereğince ülkemizde faaliyet gösteren sosyal medya uygulamalarının ülkemize özel temsilci atamaları gerekiyordu. Geç olsa da Twitter ülkemizde temsilci atama kararı alan Twitter, Türkiye şirketini kurdu.

Twitter Türkiye Şirketi Kuruldu

Twitter ülkemizde temsilci atama kararı almıştı. Ülkemiz için kurulan Twitter Türkiye şirketinin yöneticisi ve aynı zamanda Twitter Türkiye temsilcisi Kevin Cope oldu. Habertürk’ten Necdet Çalışkan‘ın haberine göre Twitter ülkemizde 10 bin TL sermaye ile Twitter İnternet İçerik Hizmetleri Limited Şirketi adıyla şirketini kurmuş oldu.

Twitter reklam yasağı
Twitter Türkiye şirketini kurdu

Kurulan şirketin faaliyet alanları ise İstanbul Ticaret Odası kayıtlarında şöyle ifade edildi:

”Twitter grubunun global faaliyetleri, ürünleri, idari ve işletmesel süreçleri ile ilgili olarak stratejik, mali, pazarlama, üretim, iş süreçleri, regülasyon, içerik, proje vb. konularında destek sağlamak, yukarıda sayılan her türlü konuda diğer teknik, profesyonel destek, danışmanlık ve hizmet faaliyetlerini yürütmek; internet ve bilişim teknolojilerindeki gelişmeleri takip etmek; internet hizmetleri ve uygulamalarını geliştirmek; internet reklamcılığı da dahil olmak üzere reklamcılık ile ilgili her türlü ürün ve hizmet için doğrudan veya dolaylı olarak satış ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmak; yazı, işaret, sembol, resim, fotoğraf, video, ses dahil fakat bunlarla sınırlı olmaksızın kullanıcılar tarafından meydana getirilecek içerikler ile ifade ve gönderilerin internet ortamına aktarılmasına ilişkin internet siteleri, platformlar ve uygulamaları kurmak, bunları işletmek, yönetmek ve geliştirmek; her türlü dijital ortamdaki her türlü içerik hizmeti faaliyetlerinde bulunmak; her türlü web portalı faaliyetlerinde bulunmak; her türlü bilgisayar programlama faaliyetlerinde bulunmak (uygulama, veri tabanı, sistem, veri tabanı, network, web sayfası vb. yazılımları ile müşteriye özel yazılımların kodlanması vb.). Şirket amacını gerçekleştirmek için her türlü diğer iş ve işlemleri yapabilir, gayrimenkul alabilir, satabilir, kiralar, kiraya verir bunlar üzerinde ayni ve şahsi her türlü hakları tesis edebilir, ipotek alabilir, ipotek verebilir ve ipotekleri fek edebilir; her türlü hukuki, ticari, endüstriyel, finansal ve diğer işlemlerde ve taahhütlerde bulunabilir, sözleşmeler akdedebilir.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir