Netflix abone hedeflerini yakalayamıyor

 Netflix abone hedeflerini yakalayamıyor

Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix, Korona virüsünden şimdilerde bir hayli etkileniyor. Korona virüsünün pandemiye dönüştüğü zamanlarda abone sayısında ciddi artış yaşayan şirket, şimdi o günleri mumla arıyor.

Netflix Abone Hedeflerinin Gerisinde

Analistler Netflix‘in bu yıl ki abone performansına yönelik raporlar hazırlamıştı. Bu yıl için ön görülen hedeflere göre Mart ayının sonuna kadar 6.25 milyon yeni kullanıcının Netflix’e kaydolması bekleniyordu. Ancak bu süre zarfında Netflix’e yalnızca 3.98 milyon kullanıcı kaydoldu.

Netflix abone hedeflerini yakalayamıyor

Aynı şekilde analistler 2021 yılının ikinci çeyreğinde 4.8 milyon abone beklentisi bulunuyor. Ancak Netflix aynı dönem için yalnızca 1 milyon yeni kullanıcının kaydolmasını bekliyor. Bu gelişmelerin ardından Netflix’in hisse değeri de yüzde 11 oranında geriledi.

Geçtiğimiz yıl çok iyi bir performans gösteren Netflix, 15.8 milyon abone kazanmıştı. Bunun en büyük sebebi ise pandemi sebebiyle dünya nüfusunun büyük çoğunluğunun evde vakit geçirmesi olarak açıklanıyor.

Netflix tarafından salı günü yapılan açıklamada pandemi sebebiyle yeni içeriklerin hazırlanamadığı belirtilmişti.

Netflix Anime Sayısını Arttırıyor

Netflix yaptığı son açıklamada anime içeriklerinin arttırılacağı müjdesini verdi. İçerisinde bulunduğumuz 2021 yılında toplamda 40 anime yayınlayacak olan Netflix, geçtiğimiz yıl ile karşılaştırıldığında iki kat fazla anime içerik yayınlamış olacak.

Netflix bu hamlesiyle yeni kullanıcılara ulaşmayı da hedefliyor. Bilindiği gibi dünyada milyonlarca anime hayranı bulunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir