YouTube ekran yansıtma özelliğini geliştiriyor

iOS ve Android cihazlarda YouTube ekran yansıtma özelliği kullanılabiliyordu ancak yalnızca ekran, TV'ye yansıtılabiliyordu ve kullanıcılar farklı

YouTube ekran yansıtma özelliğini geliştiriyor

ABONE OL 

iOS ve Android cihazlarda YouTube ekran yansıtma özelliği kullanılabiliyordu ancak yalnızca ekran, TV’ye yansıtılabiliyordu ve kullanıcılar farklı bir işlemde bulundukları zaman bu işlem yansıtılan ekranda da görünebiliyordu. YouTube, özelliği geliştirerek TV uyumluluğunu arttırdığını açıkladı.

YouTube Ekran Yansıtma Özelliğini Geliştiriyor

Artık telefonunuz TV ile senkronize edilecek, böylece izlediğiniz videoya telefonunuz üzerinden müdahale edebileceksiniz. Siz büyük ekranda izlerken video açıklamalarını okumak, yorum bırakmak, videoyu bir arkadaşınızla paylaşmak, bir Super Chat göndererek veya üye olarak favori içerik oluşturucularınızı desteklemek eskisinden daha kolay olacak.

YouTube Tasarım Başkanı Brynn Evans, yukarıdaki sözlerle yeni dönemi başlattı.

YouTube Ekran Yansıtma Özelliğini Geliştiriyor

Kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarmak isteyen YouTube, önce yorum kısmında değişiklik yaptı şimdi de ekran yansıtma özelliğinde. Yeni dönemde artık ekrana bir video yansıtırken yorum okuyabilir, yorum yazabilir, farklı videolar arayabiliriz. Hem de ekrana bunları yansıtmadan. Bu durum YouTube’un mobil kullanıcılara daha fazla önem verileceği açıklamasının ardından ortaya çıkan çalışmalardan yalnızca biri.

Yayınlanan raporlara göre bu özelliği kullanan insanların yüzde 80’lik kısmının TV’de YouTube videosu açıkken ikinci bir cihaz ile ilgileniyor. YouTube, ek bir cihaza gerek duymadan bu durumu mümkün kılmak amacıyla yeni özelliğini sunmuş durumda.

Şirketin yakın zamanda çok daha fazla yeni özelliği kullanıcılarına sunacağı belirtildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir