WWDC22 etkinliği programı açıklandı

WWDC22 etkinliği programı açıklandı

WWDC22 etkinliği programı açıklandı

ABONE OL 

Apple‘ın yazılım kısmına odaklandığı WWDC22 etkinliğinin programı resmi sitede açıklandı. “Geliştirici toplulukları, WWDC haftası boyunca etkinliklere ev sahipliği yapacak. Öğrenme, eğlence ve yeni insanlarla tanışma için fırsat yaratabilirsiniz.” cümleleriyle tanıtılan etkinliğin programı şöyle:

WWDC22 Etkinliği Programı

 • Community Week: Geliştiricilerin çeşitli etkinlikler sayesinde şirketler ve diğer geliştiriciler ile iletişime geçmesine olanak tanıyacak.
 • Office Hours: Konuk uygulama geliştiriciler, Apple duyurularını inceleyerek izleyiciler ile sohbet edecek.
 • Underdog Devs WWDC22 Watch Party: Aynı anda gerçekleştirilecek etkinlikler için ortak çalışma alanı sağlayacak.
 • #iOSDevHappyHour IRL: Geliştiricilere deneyim ve bilgilerini paylaşma imkanı sağlayacak.
 • try! Swift DUB DUB: Dünyanın dört bir yanından geliştiriciler ile Apple’ın sunduğu yeni teknolojiler tartışılacak.
 • DubDub Series: Apple tarafından yayınlanan yeni teknolojiler ile geliştirilen uygulamalar sergilenecek.
 • WWDC.playground: SwiftGG, T-Salon, ve Old Driver tarafından düzenlenen etkinlik, geliştiricilerin uygulamalarını iyileştirmeleri için tavsiyelere ev sahipliği yapacak.
 • Extended Tokyo 2022: LINE, PayPay, ZOZO ve Yahoo! tarafından Japonya’da teknik sohbetler düzenlenecek.
 • Devpass WWDC22 Special: Brezilya’nın önde gelen geliştiricileri, WWDC22 etkinliğini değerlendirecek. Sohbetin Portekizce olacağı belirtildi.
 • MOSA WWDC Meeting: Japonya genelinde yazılım geliştiricileri destekleyen MOSA ile çevrim içi olarak en son Apple duyuruları hakkında sohbet gerçekleştirilecek.
 • CocoaHeads Meetup Australia: Apple’ın Cocoa ve CocoaTouch frameworklerinin yanı sıra Objective-C ve Swift programlama ile ilgili bilgilendirme etkinliği de gerçekleştirilecek.
Apple WWDC22 İle İlgili Önemli Detay

Apple WWDC22 İle İlgili Önemli Detay

6-10 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya Geliştiriciler Konferansı’na çok az bir süre kaldı. Etkinlik kapsamında Apple şirketinin programı da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Genelde yazılım kısmındaki yeniliklerin paylaşıldığı etkinlikte bu sene şirket genç yazılımcıları ön planda tutmayı planlıyor.

Apple, yeni iOS, iPadOS ve macOS işletim sistemlerinin yanında Swift Student Challenge yarışmasını kazanan genç yazılımcı/geliştiricilere konferansta yer verecek. Swift Student Challenge, farklı ülkelerden ve farklı okullardan katılan genç yazılımcıların istedikleri bir konuda Swift Playground uygulaması geliştirmesini isteyen bir program. Bu programı kazananlardan biri olan Sabrina Sales, BAE’yi WWDC22’de temsil edecek.

Sales, WWDC’ye katılmasıyla ilgili “Bir uygulama projesi gönderme sürecinin tamamı ve geçtiğiniz aşamalar çok şey öğrenmenize yardımcı oluyor. Size sıfırdan bir uygulama oluşturmak ve tasarlamak için uygun bir yapı sunuyorlar. Öte yandan bir fikri uygulamanın zorluklarıyla başa çıkmak için doğru bir bakış açısı için de yardımcı oluyorlar.” açıklamasını yaptı.

Apple şirketinin konuyla ilgili açıklaması ise şöyle:

Apple, her yıl düzenlediği WWDC öğrenci programı aracılığıyla yeni nesil geliştiricilere destek olmaktan ve onları yetiştirmekten gurur duyuyor. Son otuz yılda, binlerce öğrenci becerilerini geliştirdi ve her yaştan programcılarla bağlantı kurdu. Bu öğrenciler teknoloji alanında uzun ve başarılı kariyerler edindi, yatırımcılardan destek alan girişimler kurdu ve daha iyi bir gelecek yaratmak için teknolojiye odaklanan kâr amacı gütmeyen kuruluşlar kurmaya odaklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir