Instagram’dan dev hizmet! Kayıp çocukların bulunmasına katkı sağlayacak

Instagram'dan dev hizmet! Kayıp çocukların bulunmasına katkı sağlayacak

Instagram’dan dev hizmet! Kayıp çocukların bulunmasına katkı sağlayacak

ABONE OL 

Facebook (Meta) bünyesine geçen popüler sosyal medya platformu Instagram, kayıp veya kaçırılan çocukların bulunmasına katkı sağlayacağı bir özelliği duyurdu.

Instagram Kayıp Çocukların Bulunmasına Katkı Sağlayacak

Sosyal medya ve eğlence platformu olarak bildiğimiz Instagram, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir adım ile konum üzerinden özelleştirilmiş AMBER uyarıları kullanıcılara verilecek. AMBER, America’s Missing: Broadcast Emergency Response (Amerika’lı Kayıp: Acil Durum Müdahalesi Yayını) ismiyle kayıp veya kaçırılan çocukların bulunmasına yardımcı olan bir sistem.

ABD’de başlayacak olan sistemin çalışma şekli şöyle olacak: Uygulamanın en üst tarafında konuma yakın bir şekilde kaybolan çocuk hakkında gerekli bilgiler ve çocuğun üç farklı fotoğrafı yer alacak. Hizmet önümüzdeki hafta 25 farklı ülkede kullanıma sunulacak.

Kayıp çocukların bulunmasına katkı sağlanacak

Instagram’dan Retweet Benzeri Özellik

Bildiğimiz gibi sosyal medya platformu son zamanlarda sık sık yeni güncellemeler yayınlıyor ve kullanıcılarının uygulama içi deneyimlerini göz önünde bulundurarak kendini geliştirmeye devam ediyor.

En son takipçi sayısını gizlememizi sağlayan bir özellik test etmeye başlayan platform geliştiricileri, profil görünümünü de değiştirmek için bazı yenilikler test ediyordu. Bunlardan biri de profilimizi sekme sekme ayıran paylaşılan gönderiler, etiketler gibi sekmelerin gizlenip seçenek halinde sunulmasıydı. Şimdi de bu seçeneklere yenisi ekleniyor.

Eklenen yeni özellik sayesinde kullanıcılar, gizli olmayan hesaplardan gönderileri kendi profilinde paylaşabilecek ve dışardan paylaşılan gönderiler ile kendi gönderileri profilde ayrılacak. Özelliğin henüz ismi ve detayları belli olmasa da yakında ortaya çıkacaktır.

Alessandro Paluzzi, Instagram platformunda profil ızgarasında paylaştığımız görsellerin nasıl görüneceğini bizim seçtiğimiz bir kırpma özelliği üzerinde çalışıldığını açıkladı.

Profil ızgarasında yapılan değişiklikler bunlarla da sınırlı değil, raporlara göre şirket, profil ızgarasında paylaştığımız gönderilerin yerini değiştirmemize imkan sağlamayı planlıyor. Şirket birçok özelliği test etmeye devam ediyor ve yavaş yavaş hayatımıza entegre ediyor. Daha ne gibi yenilikler geleceğini zamanla göreceğiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir