Yılın Kişisi Elon Musk oldu

Yılın Kişisi Elon Musk oldu

Yılın Kişisi Elon Musk oldu

ABONE OL 

TIME dergisinde her yıl yapılan ve yıl içerisindeki başarılarına göre seçilen Yılın Kişisi, 2021 yılında Elon Musk oldu.

Yılın Kişisi Elon Musk Oldu

TIME dergisinin hakkında “Dünyanın en zengin adamının bir evi yok ve son zamanlarda servetini satıyor. Uyduları yörüngeye fırlatıyor. Parmağının bir hareketiyle borsa yükseltiyor. O, gezegenimizi kurtarmayı ve bize yaşamamız için yeni bir tane bulmayı amaçlayan bir adam. SpaceX, ile Amerika’yı uzay yolculuğunda başka bir boyuta taşıdı. Araba şirketi Tesla ile öncülük ettiği milyarlarca dolarlık elektrikli araç pazarının üçte ikisini kontrol ediyor” yazdığı Musk, hem uzay hem de kripto para piyasasındaki hamleleriyle 2021 yılına damga vuran isim oldu.

Yılın Kişisi Elon Musk oldu
Yılın Kişisi Elon Musk oldu

2002 yılında SpaceX firmasıyla yaptığı girişimlerle dikkat çeken, 2003 yılında Tesla şirketiyle giriş yaptığı otomobil firmasında üretilen elektrikli otomobillerle başarılı bir girişimci olarak adından söz ettiren, yakın zamanda hem uzay turizmi hem elektrikli otomobil hem de kripto para dünyasına yön vermeye başlayan Musk, 2021 yılına Şubat ayında Bitcoin ile Tesla alınabileceğini açıklayarak ve 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alacağını söyleyerek iddialı bir giriş yapmıştı.

Açıklamasıyla 50 bin dolar civarlarında seyreden Bitcoin’in yüzde 28’lik bir artış göstererek 64 bin dolar seviyelerine gelmesi, aynı zamanda Musk’ın Dogecoin’de de attığı tweet’lerle sürekli gündeme oturması yılın en çok konuşulan isimlerinden biri yapmaya yetti.

Forbes dergisine göre dünyanın en zengin ismi ünvanına da sahip olmayı başaran Elon Musk, son yıllarda dünyaya damgasını vurmuş durumda ve durmaya niyeti yok gibi.

Elon Musk başarı hikayesini okumak için tıklayın.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.