Twitter’ın yeni CEO’su Parag Agrawal kimdir?

Parag Agrawal kimdir

Twitter’ın yeni CEO’su Parag Agrawal kimdir?

ABONE OL 

Twitter kurucusu Jack Dorsey, şirketin kuruluşundan itibaren sürdürdüğü CEO görevine dün istifa ederek son verdi. Resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile istifasının sebeplerini açıklayan Dorsey’in koltuğuna Twitter CTO görevini sürdüren Parag Agrawal oturdu. Peki Parag Agrawal kimdir?

Parag Agrawal Kimdir?

Twitter’ın CEO koltuğu dün Jack Dorsey’in istifası ile boşalmıştı. Boşalan bu koltuğa Twitter CTO görevini sürdüren Parag Agrawal oturdu. Daha önce ismi çok az duyulan Agrawal, 37 yaşında Hindistan asıllı Amerikalı bir teknoloji yöneticisi olarak biliniyor. Daha önce Microsoft, AT&T ve Yahoo şirketlerinde staj yapan Agrawal, bir süredir Twitter’ın teknolojiden sorumlu yöneticisi olarak görev yapıyordu.

Twitter’ın yeni CEO’su Parag Agrawal

Hakkında pek fazla bilgi olmayan Parag Agrawal, CRFA Araştırma analisti Angelo Zino, Parag Agrawal‘ın yatırımcılar için ”güvenli” bir tercih olduğunu belirtti.

Instagram Bağlantıları Artık Twitter’da Kart Olarak Görünecek

Twitter ile Instagram iş birliği sonucunda güzel gelişme ortaya çıktı. Artık Twitter’da paylaşılan Instagram bağlantıları kart olarak görünecek. Bu sayede herhangi bir Twitter kullanıcısının paylaşılan linkteki detayları görmek için tıklayıp Instagram platforma geçiş yapmasına gerek kalmayacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir