YFI 16.600 doları aştı

 YFI 16.600 doları aştı

Bitcoin‘i en yüksek fiyat olarak tahtından eden yearn.finance (YFI) 16.600 doları aştı. Kısa sürede çok fazla yükselen yearn.finance projesinin tehlikeli olduğu iddia ediliyor.

Bitcoin Tahtını Kaptırdı!

Lider kripto para birimi Bitcoin tahtını yearn.finance (YFI) isimli kripto paraya kaptırdı. Toplam arz miktarı 30.000 olan yearn.finance (YFI) fiyatı Bitcoin’i aşarak 16.600 dolara ulaştı. Toplam dolaşımdaki miktarı ise 29.961 olan kripto para, arzı düşük olduğu için bu fiyatlara ulaşabildi.

Kripto para tarihinde bir kripto paranın bu kadar kısa sürede böyle yüksek bir fiyata çıkması gözleri toplam arz miktarına çevirdi. YFI şu an 14.310 dolar seviyelerinde seyrediyor. Bu kadar kısa sürede yükselmesinin temel sebebi ise yalnızca 30.000 adetlik bir arza sahip olması. Yani piyasadaki miktarı çok az olduğu için talep arttıkça fiyatının artışı da bununla birlikte geliyor.

DeFi Nedir?

Decentralized Finance (Merkeziyetsiz Finans) kelimelerinin kısaltması olarak bilinen DeFi herhangi bir merkeze ihtiyaç duymayan bir finans modelidir. Kısa sürede ciddi bir gelişme kat eden kripto paralar ve dijital paraların çalışacağı altyapı teknolojilerinin oluşturulması için kullanılıyor.

DeFi Projeleri Balon Mu?

Her ne kadar kendi düzeni de olsa ve gelecek vaat etse de DeFi projelerinin balon olduğu düşünülüyor. Kripto para projeleri ile karşılaştırıldığında ortaya herhangi bir proje koymadıkları ve yalnızca para kazanmak için çalışmalar yapıldığı iddia ediliyor. Birçok uzman DeFi’nin bir balon olduğunu ve bir gün patlayacağını dile getiriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir