TFF Başkanı: Futbolcular ödemelerini Bitcoin ile alabilir

 TFF Başkanı: Futbolcular ödemelerini Bitcoin ile alabilir

Türkiye Futbol Federasyonu bugün BtcTurk ile sponsorluk anlaşmasını resmen açıkladı. İmza töreninde açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir, futbolcular isterse ödemelerini Bitcoin ile alabileceklerini belirtti.

BtcTurk A Milli Futbol Takımlarına ana sponsor oldu. Bugün gerçekleşen imza töreninde Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir, BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ve Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş açıklamalarda bulundu.

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri marka isminde Türk geçen tüm markaları dünyaya duyurmak istediklerini belirtti ve açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bize sayısız gurur yaşatmış A Milli Takımlarımızla bir araya getirmekten gurur duyuyoruz. Dünyada ilk kez bir kripto para firması, milli takımlar düzeyinde sponsorluk anlaşması imzalıyor. Türkiye Futbol federasyonu, sahip olduğu vizyonuyla yeni nesil iş birliklerine açık olduğunu gösteriyor.”

Futbolcular Ödemelerini Bitcoin İle Alabilir

Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir‘de BtcTurk isimli kripto para şirketiyle iş birliği yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek 2 yıl sponsor olarak anlaşılan BtcTurk için ‘yeni yol arkadaşımız’ ifadesi kullandı. Kripto para ile futbolcu transfer ödemesi gerçekleştirilebilir mi? sorusuna ise şöyle cevap verdi:

“Futbolcu ile takımı arasında gerçekleşen sözleşme esastır. İki tarafın anlaşması ne yöndeyse o şekilde ödeme yapılabilir. İsterseniz altınla yapabilirsiniz, isterseniz Bitcoin ile…”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir