Grayscale Litecoin alımlarının arttığını duyurdu

 Grayscale Litecoin alımlarının arttığını duyurdu


Dünyanın en büyük kripto para yatırım fonlarından olan Grayscale, daha çok kurumsal yatırımcılar tarafından tercih edilen bir kripto para yatırım fonu. Grayscale düzenli olarak yayınladığı raporlarla gerçekleşen alımlar hakkında bilgi veriyor. Son raporunda Litecoin alımlarının arttığını duyuran yatırım fonunun açıklamalarının detaylarına hep birlikte göz atalım.

Fon üzerinden alım yapan kurumsal yatırımcılar Litecoin fiyatını normalinden %1.100 yukarı çekti. Özellikle yatırımcıların bu fonu tercih etmesinde iki sebep bulunuyor. Bu sebeplerden birisi fon yatırımcılarına güven veriyor. Diğer bir sebep ise Grayscale fonunda satılan kripto paraların yükseleceği algısı yatırımcılarda oluştuğu için ilgi giderek artıyor.

Grayscale Fonu Büyüyor

Güncel olarak toplamda 5.9 milyar dolar büyüklüğe ulaşan fon elinde bulunan kripto paraların listesini paylaştı:

Toplam 4.9 milyar dolar değerinde Bitcoin‘e sahip olan fonun, 834 milyon dolar değerinde Ethereum‘u bulunuyor. Ayrıca fonun toplamda 19 milyon dolar değerinde Litecoin‘i bulunuyor.

Fonlar Tercih Ediliyor

Kripto paraların normal yatırım araçlarından pek fazla farkı bulunmasa da kendine has bir yapısı olduğu aşikar. Bunu bilen kurumsal yatırımcılar, yatırımlarını kendileri yapmak yerine kripto para fonlarını tercih ediyor. Başlı başına bir piyasa haline gelen kripto paraların has özelliklerine çaba harcamak yerine profesyonel fonlar tercih ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir