En büyük 10 kripto para – 23 Ağustos 2020

 En büyük 10 kripto para – 23 Ağustos 2020

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 23 Ağustos 2020)

Bitcoin 11.600 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.6 artarak %59.3’e yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 4 milyar dolar azalarak 214 milyar dolara geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 12 milyar dolar azalarak 360 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Yerli kripto para borsası BtcTurk yatırımlarına futbol üzerinden devam ediyor. İlk olarak Yeni Malatyaspor’a isim ve forma sponsoru olmuştu. BtcTurk bu seferde A Milli Takım sponsoru oldu.
  • Lider kripto para birimi Bitcoin‘in piyasadaki en yüksek fiyatlı kripto para olduğu bilinir. Ancak şu an Bitcoin 2. sıraya gerilemiş durumda. yearn.finance (YFI) isimli kripto paranın fiyatı Bitcoin’i geçti. Tarihte ilk defa gerçekleşen durumla ilgili dikkat edilmesi gereken detayları sizler için hazırladık.
  • Türkiye Futbol Federasyonu bugün BtcTurk ile sponsorluk anlaşmasını resmen açıkladı. İmza töreninde açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir, futbolcular isterse ödemelerini Bitcoin ile alabileceklerini belirtti.
  • Fon üzerinden alım yapan kurumsal yatırımcılar Litecoin fiyatını normalinden %1.100 yukarı çekti. Özellikle yatırımcıların bu fonu tercih etmesinde iki sebep bulunuyor. Bu sebeplerden birisi fon yatırımcılarına güven veriyor. Diğer bir sebep ise Grayscale fonunda satılan kripto paraların yükseleceği algısı yatırımcılarda oluştuğu için ilgi giderek artıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir