Ripple yöneticisi: Bitcoin Çin tarafından yok edilebilir

 Ripple yöneticisi: Bitcoin Çin tarafından yok edilebilir

Ripple Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen, Bitcoin madenciliğinin büyük kısmının Çin‘de gerçekleştiğini ve bunun ABD için ve Bitcoin için bir tehdit oluşturabileceğinden bahsetti.

Bitcoin Çin Tarafından Yok Edilebilir

Ripple Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen, Çin’in Bitcoin ve kripto para madencilerinin temel ihtiyacı olan elektriği düşük fiyatla sunduğu için madenciliğin merkezi haline geldiğinden bahsetti. Dünya üzerindeki kripto para madenciliğinin %65‘inin Çin’de gerçekleştirildiğini belirten Larsen açıklamalarına şöyle devam etti:

“Kripto para madenciliğinin en az yüzde 65’i Çin’de yoğunlaşıyor, bu da Çin hükümetinin bu protokoller üzerinde kontrol sahibi olmak için gereken çoğunluğa sahip olduğu ve işlemleri etkin bir şekilde engelleyebileceği veya tersine çevirebileceği anlamına geliyor.”

%51 Saldırı Gelebilir Mi?

Kripto paraların en çok endişe veren özelliği ise toplam arzın %51‘ini tutan kişi ve kuruluşların fiyatı manipüle edebiliyor. Bu ise kripto paraların bir hayli olumsuz etkiliyor. Bitcoin madenciliğinin de %65‘inin Çin’in elinde bulunduğu düşünülürse herhangi bir saldırı girişimi yapılabilir ve Bitcoin Blockchain ağı bu saldırı sonucu büyük yaralar alabilir.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da daha önce Bitcoin Çin hakkında açıklama yapmıştı:

“Çin’in müdahale etmeyeceğini nereden biliyoruz? Kaç ülke Çin kontrolündeki bir para birimini kullanmak istiyor? Bu gerçekleşmeyecek.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir