Yerli otomobil ile ilgili yeni açıklama geldi!

 Yerli otomobil ile ilgili yeni açıklama geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli otomobil ile ilgili açıklamalarda bulundu. Merakla beklenen yerli otomobilin piyasaya sürüleceği tarihle ilgili detaylarda veren Erdoğan, hedefin dünyada ilk 5 olduğunu belirtti.

Yerli Otomobil Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli otomobil TOGG‘un 2022 yılından banttan indirileceğini açıkladı. Özellikle batarya teknolojisi konusunda oldukça ön plana çıkacak olan yerli otomobil ile ilgili yapılan açıklama:

“İlk üretim araçlarını 2022 sonunda banttan indirmeyi planlıyoruz. Elektrikli, bağlantılı ve otonom ticari araç üretiminde önümüzdeki 10 yılda Avrupa’da lider, dünyada ise ilk 5’te olmayı hedefliyoruz. Türkiye’yi dünyanın önemli batarya üreticilerinden biri haline getirmekte kararlıyız” 

TOGG yerli otomobil
TOGG

TOGG Batarya Teknolojisi Detayları

TOGG otomobillerinde Lityum-İyon batarya kullanılacak. Ayrıca bu bataryada güç yoğunluğunu optimize etmek yani performansı arttırmak için NMC (Nikel Manganez Kobalt Oksit) kullanılacak. Ayrıca batarya modüllerinde enerji yoğunluğu yüksek keseciklerin kullanılacağı açıklandı.

Bataryalar alüminyum muhafazalı oluşuyla batarya dayanıklılığının arttırılacağı belirtildi. TOGG otomobilleri iki farklı menzil kapasitesine sahip olacak. 300+ ve 500+ olarak ifade edilen iki farklı menzil kapasitesi bulunacak olan TOGG otomobilleri 30 dakikanın altında yüzde 80 oranında şarj edilebilecek.

Yerli otomobil için üretilen bataryalar modüler yapısı sayesinde birçok sektörde kullanılabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir