Yeni kısıtlamalar ve kararlar açıklandı!

 Yeni kısıtlamalar ve kararlar açıklandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yeni kısıtlamalar ve kararları açıklandı. Yapılan açıklamanın tam halini sizler için derledik.

İşte Yeni Kısıtlamalar ve Kararlar!

Ülkemizde ve dünyada etkisini hala sürdüren, her gün yüzlerce kişinin ölmesine sebep olan Korona virüsü pandemisi ile mücadele çerçevesinde yeni kısıtlamalar ve yeni kararlar alındı. Yaklaşık 3.5 saat süren Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alınan kararları açıkladı. İşte alınan yeni kararlar:

Daha önceki kararlar açıklandığında hazırlanan Türkiye Risk Haritası güncellendi. Renk renk olarak hazırlanan haritada 58 il kırmızı yani çok yüksek riskli olarak güncellendi. Bu illerimizde cumartesi günleri uygulanan serbestlik kaldırdı ve hafta sonu yasağına cumartesi günleri de uygulanmasına karar verildi.

Türkiye Risk Haritası

Toplantıda yaklaşan Ramazan ayı içinde karar alındığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan ayı boyunca sokağa çıkma kısıtlamasının yine 21:00 ile 05:00 arasında süreceğini belirtti. Ayrıca restaurant ve kafelerin Ramazan ayında yalnızca paket servisle çalışmasına karar verildi. Ramazan ayında yapılan toplu iftar ve sahur yemeklerinin ise bu yıl düzenlenmeyeceği açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir