• 3 Nisan 2020

Yeni bir virüs daha ortaya çıktı: Hanta virüsü nedir?

 Yeni bir virüs daha ortaya çıktı: Hanta virüsü nedir?

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsünün ardından bugün yeni bir virüsün adı duyuruldu. Yine Çin’den bir virüs haberi geldi. Ortaya çıkan virüsün ismi ise Hanta olarak açıklandı. Peki nedir bu Hanta virüsü? Korona virüsü gibi dünyayı etkisi altına alabilir mi? Hanta virüsü nedir?

Bugün Çin’de şehirler arası faaliyet gösteren bir otobüste bir kişi ölü bulundu. Korona virüsün etkisi devam etmesinden dolayı ölen kişiye hemen test yapıldı. Ölen kişinin ölüm sebebinin Hanta virüsü olduğu açıklandı. Otobüste yer diğer 32 kişiye de test yapıldı ancak hiçbir sonuç çıkmadı.

Ortaya yeni bir virüs çıkması tüm dünyayı yeniden endişelendiriyor. Hanta virüsü kemirgenler tarafından taşınan bir virüstür. Özellikle kırsal bölgelerde yaşayan kişilerde görülen bir virüs olarak biliniyor. Çin dışında henüz dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen virüsün Korona virüs gibi olmaması için çalışmalar başlatıldı. Hanta virüsünün insandan insana geçmediği, kemirgenlerden insanlara geçtiği biliniyor. Kemirgenler bu virüsün taşıyıcılardır ve idrar, dışkı yoluyla çevresine yayarlar.

Hanta virüsünün özellikle bu dönemde ortaya çıkması ise insanları son derece endişelendirdi. Uzmanlar tarafından henüz bir açıklama yapılmayan konu hakkında tüm gözler uzmanlarda olacak. Daha önce Arjantin’de de görülen virüsün ne gibi bir etkisinin olacağı ise bilinmiyor.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

KORONA VİRÜSÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir