Yatırımcılar ‘Kanlı Pazartesiyi’ unuttu! 6 bin dolarlık düşüş

 Yatırımcılar ‘Kanlı Pazartesiyi’ unuttu! 6 bin dolarlık düşüş

Kripto para yatırımcıları Bitcoin‘in 34 bin doları aşmasıyla birlikte eski günleri adeta unuttu. Birçok kripto para yatırımcısı, kripto para sektöründe neredeyse rutin haline gelen pazartesi düşüşlerini unuttu. Bitcoin toplamda 6 milyar dolar düşüş yaşadı ve toplamda 1 milyar dolardan daha fazla vadeli işlemin sonlamasına sebep oldu.

Kanlı Pazartesi Unutuldu!

Bitcoin yılın ilk pazartesi günü olan bugün 6 bin dolarlık bir düşüş yaşayarak kripto para yatırımlarını adeta terse yatırdı. Birçok yatırımcı altcoin fiyatlarının artmasıyla birlikte ‘alt party‘ beklentilerini arttırdı. Bitcoin‘in gerçekleştirdiği ters hareket ile birlikte Bitcoin’in ve kripto paraların yükselişine (Long) gerçekleştirilen 1 milyar dolarlık vadeli işlemlerin sonlanmasına sebep oldu.

33 bin dolar seviyelerinden 27 bin dolar seviyelerine kadar çekilen Bitcoin, birçok yatırımcının fonlarının kaybolmasına sebep oldu.

Kanlı Pazartesi Unutuldu!

Dün Gece 800 Milyon USDT Basılmıştı!

Tether, USDT basmaya devam ediyor. Son olarak bugün akşam saatlerinde 800 milyon USDT basıldı. Kripto para yatırımcıları tarafından dikkat çeken işlem, bu paranın nereye yöneleceği sorularını beraberinde getirmişti. Birçok kripto para yatırımcısı bu hamleyle birlikte Bitcoin’in yükseleceğini düşünse de yükselişin ardından yaşanan sert düşüşün bedeli ağır oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir