Kripto para piyasası 2 saatte 70 milyar dolar kaybetti

 Kripto para piyasası 2 saatte 70 milyar dolar kaybetti

Kripto para piyasası bu sabah yükselişlerle uyansa da öğlen saatlerinde yaşanan düşüşlerle birlikte Bitcoin toplamda 6 bin dolardan fazla değer kaybetti. Kripto para piyasası ise 2 saat gibi kısa sürede 70 milyar dolarlık azalma yaşadı.

Kripto Para Piyasası Sarsıldı

Öğlen saatlerine kadar her şey normal seyrederken 6 bin dolarlık düşüşle birlikte Bitcoin tüm marketin gerilemesine sebep oldu. Bir hafta içerisinde 10 bin dolarlık artış yaşayan Bitcoin 2 saat içerisinde 6 bin dolarlık gerileme yaparak kendine yakışan hareketleri çift yönlü sergilemiş oldu. Bu düşüşten önce 910 milyar dolar seyreden kripto para varlıklarının toplam büyüklüğü 840 milyar dolara geriledi.

Kripto Para Piyasası Sarsıldı

Kanlı Pazartesi Unutuldu!

Bitcoin yılın ilk pazartesi günü olan bugün 6 bin dolarlık bir düşüş yaşayarak kripto para yatırımlarını adeta terse yatırdı. Birçok yatırımcı altcoin fiyatlarının artmasıyla birlikte ‘alt party‘ beklentilerini arttırdı. Bitcoin‘in gerçekleştirdiği ters hareket ile birlikte Bitcoin’in ve kripto paraların yükselişine (Long) gerçekleştirilen 1 milyar dolarlık vadeli işlemlerin sonlanmasına sebep oldu.

33 bin dolar seviyelerinden 27 bin dolar seviyelerine kadar çekilen Bitcoin, birçok yatırımcının fonlarının kaybolmasına sebep oldu.

Dün Gece 800 Milyon USDT Basılmıştı!

Tether, USDT basmaya devam ediyor. Son olarak bugün akşam saatlerinde 800 milyon USDT basıldı. Kripto para yatırımcıları tarafından dikkat çeken işlem, bu paranın nereye yöneleceği sorularını beraberinde getirmişti. Birçok kripto para yatırımcısı bu hamleyle birlikte Bitcoin’in yükseleceğini düşünse de yükselişin ardından yaşanan sert düşüşün bedeli ağır oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir