Kurumsal alımlara 36.969 Bitcoin ile yenisi eklendi!

 Kurumsal alımlara 36.969 Bitcoin ile yenisi eklendi!

Bitcoin ve kripto paralar dünya genelinde yeniden popülerleşmeye başlamasıyla birlikte kurumsal şirketlerde kripto para almaya başladı. MicroStrategy şirketinin başı çektiği alımlara bir yenisini de Three Arrows Capital şirketi 36.969 Bitcoin‘lik alımıyla katıldı.

Yeni Bir Kurumsal Alım: 36.969 Bitcoin Büyüklüğünde!

Three Arrows Capital şirketi Grayscale isimli kripto para fonu üzerinden Bitcoin alımı yaptığını açıkladı. Toplamda 1.16 milyar dolarlık 36.969 Bitcoin’e sahip olduğunu açıklayan şirket, bunun bir başlangıç olduğunu belirtti.

Singapur merkezli şirket, Grayscale ile yatırımlarına devam edeceklerini belirtti. Grayscale fonu giderek büyürken kurumsal şirketlerle yapılan anlaşmalarda bir bir gün yüzüne çıkıyor.

Grayscale Bitcoin
Grayscale
Grayscale Fonu 20.2 Milyar Dolara Ulaştı!

Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere XRP, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin, XLM, ZEN ve Zcash kripto paralarına yatırım yapan Grayscale, toplamda 20.2 milyar dolar fon büyüklüğüne ulaştı. Oluşturulan fonda hisse satışı yapan Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust fonunun hisse başına fiyat olarak 27.35 dolar olarak işlem görüyor.

Kripto paraların normal yatırım araçlarından pek fazla farkı bulunmasa da kendine has bir yapısı olduğu aşikar. Bunu bilen kurumsal yatırımcılar, yatırımlarını kendileri yapmak yerine kripto para fonlarını tercih ediyor. Başlı başına bir piyasa haline gelen kripto paraların has özelliklerine çaba harcamak yerine profesyonel fonlar tercih ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir