Yapı Kredi kripto para hamlesi!

 Yapı Kredi kripto para hamlesi!

Yapı Kredi Bankası‘ndan kripto paralar ile ilgili yeni bir gelişme ortaya çıktı. Müşterileri için sunduğu Yapı Kredi Mobil uygulamasından kripto para borsalarına para gönderme için ayrıca bir bölüm hazırlandı.

Yapı Kredi Kripto Para Borsaları ile Anlaştı

Kripto paralar popülerliğini arttırırken ülkemizden de yeni yatırımcılar bu piyasaya yöneldi. Yerli kripto para borsalarına bankalar aracılığıyla para gönderilmesi sebebiyle bu alanda yeni bir talep oluştu. Yapı Kredi de bu sebepten dolayı Mobil uygulamasına kripto para borsalarına doğrudan para gönderme imkanı sunuyor. BtcTurk ve Paribu ile yapılan anlaşma sayesinde her iki borsaya da Yapı Kredi bankasından kripto para hamlesi geldi.

Yapı Kredi kripto para hamlesi!

Yapı Kredi COO’su Cahit Erdoğan konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

”Dijitalleşen günümüz dünyasında artık kullanıcılar diledikleri bankacılık hizmetine, diledikleri zaman ve mekanda en hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak istiyor. Bu kapsamda müşterilerimizin bireysel ve kurumsal 800’ün üzerinde bankacılık işlemini kolaylıkla gerçekleştirebildiği Yapı Kredi dijital kanallarına bir yenilik daha ekledik. Artık kripto varlık platformlarına para transferi hizmetimizle, Türkiye’de kripto para alım-satımı yapılabilen BtcTurk ve Paribu borsalarına Yapı Kredi Mobil aracılığıyla hesaptan direkt para gönderilebilmesini sağlıyoruz. Bundan sonraki süreçte de dijital bankacılık alanında örnek ve öncü  konumumuzu sürdürerek yeni teknolojileri en kullanışlı şekilde müşterilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir