Kripto para hizmeti PayPal’a yaradı! İşte ilk çeyrek raporu

Kripto para hizmeti PayPal

Kripto para hizmeti PayPal’a yaradı! İşte ilk çeyrek raporu

ABONE OL 

Kripto para alım satım hizmetleri sunan PayPal, 2021 yılının ilk çeyrek raporunu yayınladı. Gelirinde ciddi artış yaşayan şirket bu hizmetleri sayesinde yeni kullanıcılarda edindi.

Kripto Para Hizmeti PayPal’a Yaradı!

Dünyanın en büyük ödeme sistemlerinden olan PayPal, 2021 yılının ilk çeyrek raporunu yayınladı. Bu rapora göre şirket bu dönem içerisinde 6.03 milyar dolar gelir elde etti. Bu dönemde toplam kullanıcı sayısı 400 milyona ulaştı. PayPal’ın ilk çeyrek verileri ile ilgili Refinitiv‘in beklentisi, 5.9 milyar dolar gelir ve 265 milyar dolar ödeme hacmiydi.

PayPal CEO’su Dan Schulman ilk çeyrek raporundaki artış için şu ifadeyi kullandı:

”Kripto çabalarımızla taktiksel olarak devam eden muazzam miktarda gerçekten harika sonuçlar aldık.”

Kripto para hizmeti PayPal’a yaradı!

PayPal Bitcoin ile Ödeme Sunmaya Hazırlanıyor!

PayPal kripto paralar ile ilgili sunduğu hizmetleri arttırmaya devam ediyor. Daha önce Bitcoin alım satımı yapmak imkanı tanıyan PayPal, bireylerin ve işletmelerin kripto para ile ödeme yapma ve ödeme almasına imkan tanıyacak.

Ayrıca şirket kripto para varlıklarını ulusal para birimlerine (itibari para birimleri) dönüştürebilme için de gerekli çalışmaların yapıldığını açıkladı. PayPal CEO’su Dan Schulman, kripto para ile ödeme yapma konusunda şu ifadeleri kullamıştı:

”Kripto para birimlerinin dünya çapındaki işletmelerde alışveriş yapmasını sağlamak, dijital para birimlerinin her yerde bulunmasını ve kitlesel olarak kabul görmesini sağlamanın bir sonraki bölümüdür.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.