Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan kripto para açıklaması yaptı!

Lütfi Elvan kripto para

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan kripto para açıklaması yaptı!

ABONE OL 

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan bugün CNN Türk‘te katıldığı programda kripto paralar ile ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında kripto paralara düzenleme getirilmesi için yasa teklifi verebileceklerini belirten Elvan, kripto paraları tamamen yasaklamak gibi bir niyetlerinin olmadığını ifade etti.

Lütfi Elvan Kripto Para Açıklaması!

Lütfi Elvan katıldığı programda kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ülkemizde kripto paraları tamamen yasaklamak gibi bir niyetlerinin olmadığını ifade eden Elvan, Merkez Bankası tarafından yayınlanan kripto para ödemelerin yasaklanması ile ilgili de fikirlerini açıkladı.

Lütfi Elvan, kripto paraların kara para aklama ve terör finansmanında kullanılmasının önüne geçmek için gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğini ifade etti. Bu konu ile ilgili yasa teklifi de verebileceklerinden bahseden Elvan, MASAK’a kripto para varlık sağlayıcılar üzerinde denetleme yetkisi verdiklerini açıkladı. Bu sayede kripto para varlık sağlayıcılar herhangi bir olağanüstü durumu MASAK‘a bildirebilecek.

Gelir İdaresi tarafında özellikle vergi konusunda çalışmalar yürütüldüğü de Bakan Elvan tarafından açıklandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan kripto para açıklaması yaptı!

Kripto para varlıklara karşı Türkiye’nin olumsuz bir tavrı olmadığını da belirten Lütfi Elvan, yatırım yapan vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Ayrıca 10 bin liranın üzerinde işlem yapan yatırımcıların 10 gün içerisinde MASAK’a bildirim zorunluluğu getirdiklerini söyledi.

Kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.