Dev iddia: ABD’de bankalardan Bitcoin alınabilecek!

 Dev iddia: ABD’de bankalardan Bitcoin alınabilecek!

Kripto para saklama hizmeti sunan NYDIG son açıklamasında bir iddia ortaya attı. Bu iddiaya göre ABD’deki bankalar Bitcoin alım satım hizmeti sunmaya başlayacak. Eğer bu iddia gerçeğe dönüşürse kripto para piyasası için oldukça önemli bir gelişme olarak kayıtlara geçecek.

”ABD’de Bankalardan Bitcoin Alınabilecek”

Kripto para piyasası 2.3 trilyon dolarlık büyüklüğünü aşarken birçok kurum ve kuruluşta kripto paralara ilgi göstermeye başladı. Özellikle kripto paralara yatırım yapan şirketlerin yanı sıra bugün ortaya atılan iddiaya göre ABD’deki bankalar Bitcoin alım ve satım hizmeti sunacak. Bu iddianın sahibi ise kripto para saklama hizmeti sunan NYDIG.

NYDIG Banka Çözümleri Başkanı Patrick Sells tarafından yapılan açıklamada sundukları hizmete birçok bankanın kayıtlı olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

”Yaptığımız şey, sıradan Amerikalıların ve şirketlerin mevcut bankalar aracılığıyla Bitcoin satın alabilmelerini kolaylaştırmak. Tüm bankacılık hizmetleri için mobil uygulamamı kullanıyorsam artık Bitcoin alma, satma ve tutma olanağım da bulunmalı.”

Dev iddia: ABD’de bankalardan Bitcoin alınabilecek!

NYDIG Başkanı Yan Zhao ise bu iddia ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

”Bankalar müşterilerin yalnızca Bitcoin istediğini düşünmüyor, ‘Bunu yapmamız gerek, çünkü verileri görüyoruz,’ diyorlar. Dünyanın Coinbase’e, Galaxy Digital’a ve Kraken’e para yatırdığını görüyorlar.”

Tüm dünyadaki kripto para ilgisini takip eden bankalar insanların alternatif kanallar aracılığıyla kripto para yatırımı yaptıklarını görüyor. Bu sebepten dolayı bu pazarda yer almak isteyecekleri ifade ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir