Yapay zeka sayesinde yazılımcıları büyük yükten kurtulacak!

 Yapay zeka sayesinde yazılımcıları büyük yükten kurtulacak!

Yapay zeka sayesinde yazılımcıları büyük yükten kurtulacak. Yapay zeka bu sefer yazılımcıların yardımına koşacak. Yazılımcıların en büyük korkusu binlerce satır kod yazdıktan sonra, küçücük bile olsa bir yerde eksik veya yanlış yazılmış parametreler yüzünden tüm emek çöp olabiliyor. Ya da işinizin uzamasına sebep oluyor. Yapay zeka ise bu hatayı çözüp kendi başına düzeltecek.

Bu yapay zeka tabii ki her isteyen kullanıcıya dağıtılmayacak hedef kitle Google, Amazon ve Microsoft için tasarlandı.

Yapay Zeka Nimetlerini Bu Sefer Kendisini Kodlayanlara Sunacak

ACL konferansında yapılan sunum ile Büyük firmaların Bulut tabanlı sistemlerinde bulunan hataları çözümleyecek. Bu yapay zeka sistemi önemli hataları çözümlediği için güvenlik problemi’de azalacak.

Huawei Yapay Zeka Sektörüne Yeni Ürününü Ekledi

yapay zeka sektörüne yeni ürününü ekledi yapay zeka işlemcisi olan Ascend 910’u duyuran Huawei ayrıca tüm senaryoları hesaplayan Al hesaplama sistemi olan MindSpore’u tanıttı.

Huawei CEO’su Eric Xu, geçen yıldan itibaren yapay zeka konusunda açıkladıkları stratejilerinin hepsini istikrarlı bir şekilde ilerlediğini, Ar-Ge çalışmalarının ve ürün lansmanlarının plana göre gittiği ve kararlı bir ilerleyiş yapacaklarını açıkladı.

Tüm senaryolar için farklı yapay zeka portföyleri üzerine çalıştıklarını’da açıkladı.” Huawei bu çalışma ile bu sektörde daha fazla iş yapacağını ve stratejiler geliştirdiğini söyleye biliriz”.

Ascend 910, Ascend-Max yonga setine ait bu da bize yeni bir Al işlemci olduğunu işaret ediyor. Testler sonucu Ascend beklenilen performansı hedeflerine ulaştığı ve bunu daha az güç tüketimi ile yaptığını gösteriyor.

MindSpore: Tüm senaryolar için Al hesaplaması yapıyor peki özellikleri?

Huawei tüm senaryolar için Al hesaplaması yapan uygulamalar için işletim sistemi olan MindSpore’i duyurdu. Hesaplama yapma, uygulama geliştirme ve bunlara erişimi kolaylaştırıyor.

Üç temel hedef belirlediler.

  1. Kolay gelişim: Eğitim ve maliyeti azaltır.
  2. Verimli uygulama: Mümkün olan en yüksek OPS / W ile az miktarda kaynak kullanılır.
  3. Tüm senaryolara uyarlanabilir: Donanım ve bulut uygulamaları.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir