Y kuşağı Bitcoin’e daha fazla güveniyor

   Y kuşağı Bitcoin’e daha fazla güveniyor

  1980 ve 1999 yılları arasında doğan bireyler Y kuşağı olarak nitelendiriliyor. Bu kuşaktaki insanların Bitcoin‘e daha fazla güvendiği ortaya çıktı. Bankalardansa Bitcoin’e güvenen nesil hiç azımsanmayacak kadar güçlü.

  Y Kuşağı Bitcoin’e Güveniyor!

  Yapılan araştırmalara göre 1980 ve 1999 yılları arasında doğan bireyler bankalar yerine Bitcoin’e daha güveniyor. 3 yılda büyük bir yükselişle Bitcoin‘e güvenenlerin sayısı giderek artıyor. Y kuşağında Bitcoin’e güvenenlerin oranı %47‘ye yükseldi. Bu oran bankalarda %18‘de kaldı.

  Yatırımcılara özgürlük vaat eden Blockchain teknolojisiyle çalışan Bitcoin büyük ilgi görmeye devam ediyor. İlk Bitcoin kuru yayınlandığı 5 Ekim 2009 tarihinde 1 dolar karşılığında 1.309 adet Bitcoin satın alınabiliyordu. Yıllar sonra Bitcoin zirve fiyatı olan 20.089 dolara ulaştı.

  Y kuşağının %14‘ünün Bitcoin’e sahip olduğu biliniyor. %44 gibi ciddi bir oranının da önümüzdeki 5 yıl içerisinde Bitcoin satın alma planı olduğu açıklandı.

  Y kuşağının %14‘ünün Bitcoin’e sahip olduğu biliniyor. %44 gibi ciddi bir oranının da önümüzdeki 5 yıl içerisinde Bitcoin satın alma planı olduğu açıklandı. Y kuşağı Bitcoin’e diğer yatırım araçlarından fazla güveniyor ve bu güvenin uzun vadede Bitcoin’in fiyatına olumlu etki etmesi bekleniyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir