En büyük 10 kripto para – 21 Haziran 2020

   En büyük 10 kripto para – 21 Haziran 2020

  En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 21 Haziran 2020)

  Bitcoin şu an 9375 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.1 azalarak %64.7’ye geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 1 milyar dolar azalarak 172 milyar dolara geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi ise 2 milyar dolar azalarak 266 milyar dolara geriledi.

  Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

  Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Türkiye’nin en çok aradığı kripto paralar belli oldu. Zirvede lider kripto para birimi Bitcoin’in %78.3 ile durduğu görünüyor. Bitcoin’in ardından %7.7 oranla Ethereum 2. sırada yer alıyor.
  • Lider kripto para birimi Bitcoin‘in yalnızca dijital ortamda alınıp satılması sebebiyle Bitcoin ATM‘leri giderek yaygınlaşıyor. Dünya genelinde toplam Bitcoin ATM sayısı 8.000’i geçti.
  • Türkiye’de en çok Bitcoin araması yapan şehir son 12 ayda en çok Bitcoin araması yapan Siirt oldu.
  • Rusya‘da bir hayli kripto para yatırımcısı bulunuyor. Rusya devletinin müdahale etmek istediği kripto paralar için hazırlanan yasa tasarısına tutarsız olduğu gerekçesiyle Rusya Adalet Bakanlığı’ndan itiraz geldi.
  • Dünyaca ünlü Senegal asıllı ABD’li şarkıcı Akon kendi kripto para şehrini inşa edeceğini duyurmuştu. Yapılan çalışmalar ve bulunan sponsorların ardından bu proje gerçekleşmeye başlıyor.
  • Toplamda 5.6 milyon dolar ödenen üç transferi Güney Kore menşeili bir kripto para borsası olduğu ortaya çıktı. Good Cycle isimli bir kripto para borsası tarafından gerçekleştirildiği belirlenen transferlerin kanıtlanması istendi. Bunun üzerine Good Cycle, Ethermine ve Sparkpool’a ”Gönderici benim” şeklinde açıklama ile transfer gerçekleştirdi.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir