Türkiye’de en çok Bitcoin araması yapan şehir hangisi?

   Türkiye’de en çok Bitcoin araması yapan şehir hangisi?

  Ülkemiz Bitcoin ve kripto paralara bir hayli ilgi gösteren ülkeler arasında üst sıralarda yer alıyor. Peki ülkemizde Bitcoin‘e en fazla ilgi gösteren şehir hangisi? Hangi şehrimiz Google‘da Bitcoin aramasını en fazla şekilde yapıyor? Bu soruların cevaplarını hep birlikte öğreneceğiz.

  Bitcoin’e en fazla ilgi gösteren şehir hangisi?

  Google Trends sayesinden seçtiğiniz kelimenin belirli zaman aralıklarında ne kadar arandığını öğrenebiliyoruz. Biz de Google Trends üzerinden Bitcoin araması gerçekleştirdik. Bu arama sonrasında ülkemizde en fazla hangi şehirden Bitcoin araması yapıldığını da öğrendik.

  Bitcoin’e en fazla ilgi gösteren şehir

  0 ile 100 arasında değerlendirme yapan Google verilerine göre son 12 ayda en çok Bitcoin araması yapan şehir Siirt oldu. Siirt’i Batman takip etti. Ardından Bingöl, Diyarbakır ve Kars takip etti.

  Ülkemizde son 12 ayda yapılan Bitcoin aramaları 10-16 Mayıs haftasının ardından düşüş göstererek 100 üzerinde 42 seviyelerine iniş yaptığı görünüyor. 10-16 Mayıs tarihinde yaşanan düşüşün sebebi ise 12 Mayıs tarihinde gerçekleşen Bitcoin halving (Ödül yarılanması). Bitcoin halving’in ardından aramalarda ciddi oranda düşüş yaşandığı görünüyor.

  Yine Google Trends verilerinin son 30 günlük verilerine bakıldığı zaman en çok Bitcoin araması gerçekleştiren şehrin Ardahan olduğu görünüyor. Ardahan’ı Iğdır takip ediyor.

  Ülkemizin doğusunun batı ile karşılaştırıldığında Bitcoin’e daha fazla ilgi gösterdiğini söylemek mümkün.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir