Rusya kripto para yasağı mı getiriyor?

   Rusya kripto para yasağı mı getiriyor?

  Rusya kripto para yasağı içeren bir yasa tasarısı hazırlandı. Ancak Rusya Adalet Bakanlığı oluşturulan yasa tasarısına tutarsızlık sebebiyle itiraz etti.

  Rusya Kripto Paraları Yasaklıyor Mu?

  Rusya‘da bir hayli kripto para yatırımcısı bulunuyor. Rusya devletinin müdahale etmek istediği kripto paralar için hazırlanan yasa tasarısına tutarsız olduğu gerekçesiyle Rusya Adalet Bakanlığı’ndan itiraz geldi.

  Hazırlanan yasa tasarısı kripto para operasyonlarına engel oluyor ancak kripto paraların miras olarak veya karşı tarafın iflası halinde elde edilebilecek bir varlık olarak görülüyor.

  Rusya’da hali hazırda kripto paralar ile ilgili gelişmeler bulunuyor. Rus mahkemeleri kripto paraları bir mülk olarak kabul ediyor.

  Ülke genelinde kripto paraların tanımına yönelik eksikliklerin bulunması bu tarz problemleri doğuruyor. Bu tarz eksikliklerin olması icra gibi uç noktalarda sorun çıkarabiliyor. İcra edilen kripto paraların satılarak değerlerince dikkate alınmaları gerekmektedir. Ancak yasa tasarısıyla kripto para alım satımını engellemek icra gibi konularda zorluk çıkaracaktır.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir