XRP neden yükseldi? İşte sebebi

XRP neden yükseldi

XRP neden yükseldi? İşte sebebi

ABONE OL 

Ripple ile SEC arasında yıllardır süren dava sebebi fiyatı baskı altında olan XRP yükselişe geçti. Peki XRP neden yükseldi? Bu sorunun cevabını sizlere aktaracağız.

XRP Neden Yükseldi?

Ripple (XRP) tarafından geliştirilen XRP, dava sebebiyle ciddi kan kaybı yaşanmıştı. Davanın her duruşmasında XRP fiyatında da olumlu ve olumsuz gelişmeler yaşanıyordu. Son duruşma gelen bir bilgi XRP fiyatına olumlu etki etki ve fiyat 0.51 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Davanın duruşmasından gelen ve SEC’in Hinman belgeleri üzerindeki ayrılacalığını kaybetmesi haberiyle birlikte XRP yükselişe geçti. Dün gece saatlerinde fiyat 0.43 dolar seviyelerinden alıcı bulan XRP, haberin ardından 0.51 dolar kadar yükseldi.

XRP haber yazıldığı an 0.48 dolar fiyatından alıcı buluyor.

XRP fiyatı
XRP neden yükseldi?

Son Duruşma Öncesi Sıcak Gelişmeler Yaşanmıştı

Bloomberg’in haberine göre Ripple, XRP satışının menkul kıymet satışı olmadığını belirtmeye devam ediyor. Menkul kıymetlerin satışlarında yatırımcıların elde ettiği hakların, XRP satışı sırasında kullanıcılara sunulmadığını belirtti. Ripple şirketi XRP’nin menkul kıymet olmadığını belirterek menkul kıymet olmadığı için satın alanların bir sözleşme imzalamadığını da yineledi.

Bu sözleşmenin olmaması da yatırımcılara ek bir hak sağlanmasını gerektirmiyor. Ripple şirketi dava sürecinin en başından beri bu iddialarını yineliyor. SEC ise aksini dile getirerek XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve izinsiz satıldığı için yaptırım uygulanmasını talep ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir