Xiaomi’nin alt markası Redmi, Router AX5’i tanıttı (Wİ-Fİ 6)

Xiaomi'nin alt markası Redmi, Router AX5'i tanıttı (Wİ-Fİ 6)

Xiaomi’nin alt markası Redmi, Router AX5’i tanıttı (Wİ-Fİ 6)

ABONE OL 

Xiaomi’nin alt markası Redmi, Router AX5’i tanıttı (Wİ-Fİ 6). Router’ın dört harici anteni ve dört dahili anteni var. Qorvo tarafından dört bağımsız sinyal amplifikatörü ile çalışıyorlar. Bu da sinyali 4 dB artırıyor ve daha yüksek hızlar için çok kullanıcılı MIMO (multiple-input and multiple-output) sağlıyor.

Xiaomi’nin alt markası Redmi, en son Wi-Fi 6 bağlantısını (daha önce 802.11ax olarak biliniyordu) destekleyen Router AX5’i tanıttı. Ayrıca tüm evinizi sorunsuz bir şekilde kaplamak için diğer Routerlar ile bir ağ oluşturabilir.

Xiaomi’nin alt markası Redmi, Router AX5’in Özellikleri

Kablosuz aktarım hızları 2,4 GHz bandında 574 Mbps ve 5 GHz bandında 1200 Mbps’ye kadar (Wi-Fi 6 kullanarak) destekliyor.

14nm Qualcomm yonga seti, Router modemin beyni oluyor. 1.2 GHz‘de dört Cortex-A53 çekirdeği ve 1.5 GHz‘de bir NPU çekirdeği bulunuyor. İşlemci, CPU kullanımını azaltarak ve sistemin kararlılığını artırarak belirli görevleri NPU‘ya yükleyebilir. Yönlendirici, OpenWRT tabanlı bir MiWiFi ROM çalıştırıyor.

Alt işlem düğümü sayesinde, çip tipik bir yönlendirici yonga setinden daha az ısı üretir. Xiaomi, büyük deliklerin altına oturan bir alüminyum alaşımlı ısı emici yapıştırarak serin çalışma sıcaklıklarını sağlamak için bir adım daha ileri gitti.

1.200 Mbps hıza sahip bir kablosuz bağlantı kullanılarak birkaç Router ile bir ağ oluşturulabilir. Alternatif olarak, Routerlar arasında Ethernet kabloları çalıştırabilir veya uygun şekilde hem kablolu hem de kablosuz bağlantı kullanabilirsiniz. Özetle, üç gigabit LAN bağlantı noktası ve bir gigabit WAN bağlantı noktası vardır.

Redmi Router AX5 128 cihaza kadar hizmet verebilir. Akıllı ev ağınızın kalbi olabileceğinden bu önemli burada birkaç akıllı ampul, bir akıllı hoparlör veya iki tane ve bağlı cihazların sayısı oldukça hızlı bir şekilde yükselebilir.

Router, Xiaomi’nin resmi sitesinde bulunabilirFiyatı 35 dolar yani 237,32 Türk Lirası, ancak ön sipariş döneminde (yarın 10 Haziran’da başlayacak), fiyat 32 dolar yani 221 Türk Lirasına düştü.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir