Meizu katlanabilir telefon patentini aldı

Meizu katlanabilir telefon patentini aldı

Meizu katlanabilir telefon patentini aldı

ABONE OL 

Geçen yılın başından beri, katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar pazara girmeye başladı. 

Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X, en iyi ve ilk üreticiler. O zamandan beri, Huawei Mate Xs, Samsung Galaxy Z Flip, Microsoft Surface Duo, Moto Razr 2019, Royole Flexpai 2, LG G8X ThinQ ve benzeri diğer katlanabilir telefonlar gördük. 

Bu akıllı telefonların her biri, katlanabilir telefonları ilginç kılan benzersiz tasarımlara sahiplerdi. Şimdi, yakın zamanda yeni bir Meizu katlanabilir telefon patenti ortaya çıktı.

Şirketin bilgilerine göre, Meizu kısa süre önce katlanabilir bir akıllı telefon için patent aldı. Başvuru tarihi 10 Ekim 2019.

Meizu katlanabilir telefon patent açıklaması:

Faydalı model, katlanır ekranlı cep telefonlarının teknik alanı ile ilgilidir ve katlanabilir ekranlı cep telefonu ve katlanır ekranlı cep telefonları için köpük sağlar. Katlanabilir ekranlı bir cep telefonu için köpük bir fiber monomeri içerir ve fiber monomer bir ara segment içerir. Ara segmentin iki ucu sırasıyla paralel zıt üst ve alt segmentlere ve çok sayıda fiber segmentine uzanır. Gövde, bir köpük gövdesi oluşturmak için üst bölümün ve alt bölümün uzunluk yönünde sıralı bir bağlantıya sahiptir. Katlanır ekranlı cep telefonu, yukarıda tarif edildiği gibi köpük gövdesini içerir ve ayrıca bir gövde ve bir gövde iki içerir.

Birinci gövde ile gövde arasında dönen bir şaft modülü vardır. Esnek elek gövdenin birinci ve ikinci gövdesinin üst yüzeylerinde bulunur. Köpük gövdesi, esnek elek ve döner şaft modülünün orta konumundadır. Katlanır ekranlı cep telefonu açıldığında, (köpük) esnek ekranın etkili bir şekilde desteklenmesini sağlar. Ancak, katlanır ekranlı cep telefonu kapatıldığında, esnek ekran için yer bırakır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir