Xiaomi otonom araç yatırımını sürdürüyor

Xiaomi otonom araç

Xiaomi otonom araç yatırımını sürdürüyor

ABONE OL 

Xiaomi dolaylı yoldan da olsa otonom araç konusundaki yatırımlarını sürdürüyor. Xiaomi tarafından desteklenen bir yatırım fonu, Zongmu isimli otonom sistem geliştiricisine yatırım yapıyor. Xiaomi’nin de elektrikli otomobil üzerindeki çalışmalarına yönelik iddialardan daha önce sizlere bahsetmiştik.

Xiaomi Otonom Araç mı Üretecek?

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi’nin araç geliştirmeye başladığı iddia edilmişti. Bu iddialara yönelik henüz somut bir kanıt bulunmasa da bugün bir detay ortaya çıktı. Xiaomi tarafından desteklenen Hubei Xiaomi Yangtze River Industrial Fund isimli yatırım fonunun, Zongmu isimli otonom sistem geliştiricisine yatırım yaptığı ortaya çıktı.

Zongmu şirketine çıktığı D serisi finansman turunda 190 milyon dolar yatırım yapan fon şimdiden dikkatleri üzerine çekti.

Xiaomi tarafından üretilecek aracın bu modele benzemesi bekleniyor: Xpeng P7

Xiaomi Araç Geliştiriyor İddiasının Detayları

Xiaomi‘nin araba geliştirmeye başladığı iddiası konuşulmaya başlanmıştı. Şirketin yine Çin merkezli araç üreticisi Xpeng tarafından üretilen Xpeng P7 modeline benzer bir araç üreteceği konuşuluyor. Üretileceği iddia edilen aracın elektrikli olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.