Xiaomi otomobil için 10 milyar dolar ayırdı!

 Xiaomi otomobil için 10 milyar dolar ayırdı!

Xiaomi dün yaptığı açıklama ile otomobil üreteceğini belirtmişti. Bugün gelen detaylara göre şirket, otomobil üretimi için 10 milyar dolar bütçe ayırdı.

Xiaomi Otomobil Sektörüne Giriş Yapıyor!

Geçtiğimiz iki gün boyunca yeni akıllı telefonlar ve akıllı bileklik modeli duyurdu. Bunun yanı sıra şirketin otomobil üreteceği açıklandı. Xiaomi CEO’su Lei Jun, üretimini yapılacak elektrikli otomobil biriminin de yöneticiliğini üstlendi. Çalışmalara başlayan Xiaomi, otomobil için 10 milyar dolarlık bütçe ayırdığı açıklandı.

Xiaomi otomobil için 10 milyar dolar ayırdı!

10 yıl içerisinde çalışmalarını sürdürecek olan şirket bu 10 yıl içerisinde 10 milyar dolarlık bütçesi için Ar-Ge çalışmaları ve üretim için kullanılacak.

Akıllı telefon üreticilerinin otomobil pazarına da giriş yapmak için gerekli hamleleri yaptıklarını hep birlikte görüyoruz. Bu hamleler arasında Huawei ve Apple‘ın da hamleleri bulunuyor. Bu şirketler henüz yeni bir sektör olan elektrikli otomobil pazarı için yeni aktörler olma yolunda ilerliyorlar.

Elektrikli otomobil pazarındaki rekabet kızıştıkça şirketlerin fiyat politikaları buna göre şekilleniyor. Bu sebepten dolay şu an elektrikli otomobillerin fiyatları el yaksa da ilerleyen tarihlerde daha normal seviyelere gerilemesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir